JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Klocki Lego plus pisaki 3D

Opublikowano: poniedziałek, 25 luty 2019

Miło nam poinformować, że dotarły do nas najważniejsze narzędzia do realizacji projektu "MŁODY NAUKOWIEC". Zestaw klocków Lego MoreToMath wzmocni wiedzę dzieci z zakresu przedmiotów ścisłych - przede wszystkim z matematyki, a pisaki 3D pozwolą rozwinąć im wyobraźnie i poprawią umiejętności manualne oraz cierpliwość. :)

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 - 9 lat odbywać się będą raz w tygodniu. W Przedmościu zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek od godz. 16:30 - 17:15, a w Serbach w każdą środę od 16:15 - 17:00. Zapraszamy!

 

Harcerze przetestowali pisaki!

Opublikowano: poniedziałek, 25 luty 2019

Harcerze z 5 DH Białe Tygrysy na zbiórce wypróbowali pisaki 3D. Każdy harcerz przy pomocy pisaka 3D napisał przestrzenny model swojego imienia. W warsztatach udział wzięło 14 harcerzy, którzy świetnie się bawili tworząc przestrzenny napis oznaczający ich imię. Test wyszedł pozytywnie! Dziękujemy harcerzom, a już wkrótce rozpoczynamy zajęcia warsztatowe w ramach projektu "MŁODY NAUKOWIEC!".

 

Czytaj więcej: Harcerze przetestowali pisaki!

Harcerze uczestniczyli w warsztatach!

Opublikowano: niedziela, 24 luty 2019

Harcerze z 5 DH Białe Tygrysy uczestniczyli w warsztatach malowania kubków dla swoich babć i dziadków. Każdy harcerz miał do dyspozycji kubki, pisaki do malowania po ceramice, farbki oraz swoją inwencję twórczą. Wszyscy harcerze wykazali się niezwykłym talentem i stworzyli niepowtarzalne dzieła, które na pewno okażą się wspaniałym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Biblioteka z nagrodą główną i wyróżnieniem!

Opublikowano: niedziela, 24 luty 2019

W piątek 22 lutego 2019r. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ogłosiła wyniku konkursu na napisanie najlepszego scenariusza zajęć i najlepszego planu wdrożenia kursów programistycznych w bibliotece publicznej. Jest nam niezwykle miło poinformować, że biblioteka w kategorii "najlepszy scenariusz" wygrała nagrodę główną, a w kategorii „najlepszy plan wdrożenia” wyróżnienie.

Nagrodą główną jest laptop (parametry minimalne: procesor i5 / 8 GB RAM / 256 GB SSD / Windows 10 / MS Office, myszka) oraz zestaw książek dot. nauki języków C++, Java i SQL. Otrzymane wyróżnienie również wiąże się z nagrodą, a będzie nią zestaw książek dot. nauki języków C++, Java i SQL.

 

Konkurs został zorganizowany we współpracy z Fundacją Liga Niezwykłych Umysłów oraz Dolnośląską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu w ramach pilotażu projektu „Koduj_pro”, w ramach którego biblioteki publiczne z województwa dolnośląskiego mogą bezpłatnie skorzystać i udostępniać swoim użytkownikom kursy nauki programowania w językach C++, Java, SQL dostępne na platformie www.lnu.org.pl (LNU).

Robo_ferie!

Opublikowano: niedziela, 24 luty 2019

W trakcie ferii zimowych pracownicy biblioteki przeprowadzili 8 bloków warsztatów dla dzieci i młodzieży z nauki programowania z wykorzystaniem robotów Photon i Lego WeDo 2.0.

Czytaj więcej: Robo_ferie!