JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Nic nie marnujemy!

Opublikowano: poniedziałek, 03 sierpień 2020

W dniach 29-31 sierpnia w Pracowni Orange gościliśmy przedstawicielki Fundacji 5Medium. Panie przez trzy dni prowadziły warsztaty pt. Tutoriale Zero Waste. W trakcie zajęć dzieci i młodzież nauczyły się starym rzeczom nadawać nowe życie. I tak stworzono zegar ścienny z płyty winylowej, lampkę z kaset magnetofonowych i doniczkę na kwiaty z puszek metalowych. Uczestnicy warsztatów nagrali też tutoriale, w którym pokazują, jak należy daną rzecz wykonać.

Czytaj więcej: Nic nie marnujemy!

Jak zrobić coś z niczego?

Opublikowano: poniedziałek, 27 lipiec 2020

Biblioteka wspólnie z Fundacją Orange zapraszają na kreatywne warsztaty TUTORIALE ZERO WASTE.  W trakcie warsztatów, uczestnicy uszyją torbę na zakupy, stworzą zegar z płyty winylowej oraz przetworzą wiele innych, zdawać się mogło nie potrzebnych przedmiotów na rzeczy praktyczne, użyteczne w codziennym życiu. Warsztaty odbywać się będą od środy do piątku w bibliotece-pracowni w Serbach od godz. 10:00 do 14:00. Ze względu na ograniczenia związane z liczbą uczestników na zajęcia obowiązują zapisy. Zapraszamy

Wakacje z biblioteką!

Opublikowano: poniedziałek, 27 lipiec 2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Serbach przygotowała dla dzieci zajęcia wakacyjne. Dzieci uczestniczyły w zajęciach od 6 do 17 lipca. Zorganizowane zostały warsztaty modelarskie „budowa rakiety”, origami, warsztaty kreatywne „Minecraft 3D, warsztaty rysowania długopisem 3D. Celem zajęć było rozbudzenie samodzielności, kreatywnego tworzenia, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dziecka. Odbywały się również zajęcia plastyczne „Moje ulubione zwierzątko”, dekorowanie ramki do zdjęcia oraz warsztaty malarskie „ Letnie pejzaże”.

 

Czytaj więcej: Wakacje z biblioteką!

Biblioteka z grantem Fundacji mBanku!

Opublikowano: piątek, 26 czerwiec 2020

W siódmej edycji mPotęgi jury przyznało dofinansowanie 152 projektom z całej Polski. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty wyniesie prawie 955 tys. zł. GBP w Przedmościu na działania promujące matematykę otrzyma grant w wysokości 5 tys. zł.

 

Czytaj więcej: Biblioteka z grantem Fundacji mBanku!

Książka przyjdzie do Ciebie!

Opublikowano: wtorek, 23 czerwiec 2020