JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Umowa podpisana!

Opublikowano: środa, 19 sierpień 2020

W dniu 19 sierpnia 2020r. dyrektor biblioteki podpisał umowę z Fundacją Orange na realizację ścieżki edukacyjnej "Ekologia z Photonem". W trakcie warsztatów dzieci nie tylko nauczą się programować robota Photon, ale nauczą się najważniejszych zasad ekologii.

Na realizację programu biblioteka, przy której działa Pracowania Orange otrzyma grant w wysokości 2460 zł za który zakupi roboty Photon oraz niezbędne akcesoria zintegrowane z robotem. 

Czytaj więcej: Umowa podpisana!

Czytaj z dzieckiem!

Opublikowano: czwartek, 06 sierpień 2020

Masz dziecko lub dzieci w wieku przedszkolnym? Przyjdź z dziećmi do biblioteki i weźcie udział w ogólnopolskim projekcie "Mała książka wielki człowiek". 

Mała Książka Wielki Człowiek!

Opublikowano: czwartek, 06 sierpień 2020

Biblioteka główna orz filia nadal uczestniczą w ogólnopolskim projekcie "Mała Książka Wielki Człowiek!". Najważniejszym celem projektu jest zachęcenie dzieci w wieku przedszkolnym do czytania książek. Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie do biblioteki otrzyma kartę do zbierania naklejek, książkę-prezent i przypinkę. Przyjdź do biblioteki już dziś. Za udział w projekcie w 2020r. biblioteka otrzymała certyfikat od Instytutu Książki.Czytaj więcej: Mała Książka Wielki Człowiek!

5 lat minęło!

Opublikowano: czwartek, 06 sierpień 2020

Z końcem 2019 biblioteka zakończyła udział w ogólnopolskim programie nauki programowania pt. Gminne Ośrodki Programowania. W ramach programu od 2014r. młodzież  uczestniczyła w darmowych zajęciach z programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Lego Mindstorms EV3 Education. Zajęcia prowadzone były w bibliotece w Przedmościu i w Serbach oraz w świetlicach środowiskowych na terenie Gminy Głogów.

Czytaj więcej: 5 lat minęło!

Biblioteka w Serbach

Opublikowano: poniedziałek, 03 sierpień 2020

Biblioteka w Serbach zmieniła swoją siedzibę. Od maja 2020r. czytelnicy korzystają z biblioteki w budynku przy ulicy Głównej 63 (budynek po przedszkolu). Do dyspozycji czytelników dostępna jest wypożyczalnia z czytelnią znajdująca się na parterze budynku, a na pierwszym piętrze sala kreatywna, w której znajduje się pracownia Klubu Kreatywności.

Czytaj więcej: Biblioteka w Serbach