JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Zapraszamy na książkowe pogaduchy

Opublikowano: poniedziałek, 16 maj 2022

preview

Przedszkolaki w bibliotece

Opublikowano: poniedziałek, 16 maj 2022

Na początku maja Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu zorganizowała dla dzieci z przedszkola w Serbach przedstawienie „Krasnoludki – dzielne ekoludki”. Teatrzyk nawiązywał do przestrzegania czystości w lesie oraz dbania o nasze środowisko naturalne. Odbyła się również pogadanka na temat segregacji śmieci, jak należy zachowywać się w lesie, co trzeba robić, aby nasza planeta była czysta. Dzieci słuchały także piosenek ekologicznych.

Ogromną radość sprawiły przedszkolakom zajęcia plastyczne – malowanie kredą. Przed biblioteką zrobiło się kolorowo, pojawiły się wiosenne motyle, kwiaty, drzewa.

preview

Sprzątanie świata

Opublikowano: poniedziałek, 16 maj 2022

Za nami kolejna, już 29 edycja międzynarodowej akcji Sprzątania Świata, która odbyła się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu przy współpracy ze świetlicą środowiskową w Serbach przeprowadziła akcję terenową – posprzątano porzucone w naturze śmieci. W akcji wzięło udział czworo dzieci (Kuba, Gabrysia, Hania, Kornelia), które posprzątały teren pobliskiego lasu, zbierając kilka worków ze śmieciami. Większość odpadów to porzucone butelki, papier, puszki aluminiowe. Celem działań było wzmocnienie wśród najmłodszych świadomości ekologicznej, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata. Dzieci ze świetlicy środowiskowej uczestniczyły również w przedstawieniu „Jaś i Małgosia”, które nawiązywało do przestrzegania czystości i dbania o nasze środowisko naturalne.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata

Brzechwa dzieciom

Opublikowano: czwartek, 12 maj 2022
W dniu 26 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przedmościu odbyło się miłe spotkanie dzieci z poezją Jana Brzechwy. Między innymi widoczne na zdjęciu dziewczynki (Gabrysia, Iwona i Hania) wzięły udział w konkursie głośnego czytania m.in. takich wierszy jak „ Na straganie”, „Pchła Szachrajka”, „Arbuz”, „ Pan Pomidor”. Dziękujemy za odwiedziny, a wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do czytania!
 
preview

Kolejne warsztaty w Pracowni Orange

Opublikowano: czwartek, 28 kwiecień 2022

preview

W dniach 25-27 kwietnia Pracownia Orange w Przedmościu przygotowała cykl warsztatów z tworzenia domków dla owadów. Warsztaty odbyły się w świetlicach środowiskowych w Ruszowicach, Przedmościu oraz Turowie. Dzieci włożyły w przygotowanie domków mnóstwo energii oraz swoją wyobraźnię. Powstały wspaniałe konstrukcje, które zagoszczą w naszych ogrodach i mamy nadzieję, że owady się w nich zadomowią.

Warsztaty zorganizowano przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przedmościu. Dziękujemy bardzo liderce Pracowni Orange - Natalii Pasternak. Więcej zdjęć oraz filmik z zajęć można zobaczyć na facebookowym profilu GOK-u.

preview preview

Czytaj więcej: Kolejne warsztaty w Pracowni Orange