JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Legendy kaszubskie i Dzień Mamy

Opublikowano: sobota, 11 czerwiec 2022

W maju biblioteka wspólnie ze świetlicą środowiskową w Serbach zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci z okazji Dnia Mamy. Uczestnicy warsztatów mogli wykonać dla swoich mam laurki, kwiaty i wazoniki. Dzieci wspólnie wykonały także gazetkę biblioteczną z wierszykami i portretami swoich mam.

Z kolei w poniedziałek 30 maja w bibliotece w Serbach odbył się Dzień Kaszubski, czyli spotkanie z literaturą i kulturą regionalną. Dzieci próbowały swoich sił w czytaniu legend i opowieści kaszubskich, które przedstawione były na dziesięciu pięknie ilustrowanych planszach. Celem zajęć było przybliżenie najmłodszym czytelnikom gwary Kaszubów, poznanie kaszubskich strojów oraz symboliki kolorów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za miłe spotkanie!

preview preview

preview preview

13 czerwca turniej z ekozagadkami

Opublikowano: sobota, 28 maj 2022

W poniedziałek 13 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Serbach odbędzie się międzyszkolny turniej „Ekołamigłówki tęgiej główki”. Jego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna, przy współpracy z Gminą Głogów i szkołą w Serbach. W zawodach weźmie udział osiemnaścioro uczniów z klas 7-8 (po sześciu z każdej ze szkół), którzy będą rozwiązywać zestaw różnorodnych łamigłówek: krzyżówek, zagadek, rebusów, głównie z takich dziedzin jak ekologia, geografia, przyroda. Na uczestników czekają nagrody i upominki, ufundowane przez Gminę Głogów i Gminną Bibliotekę Publiczną.

preview

Literatura i pogaduchy

Opublikowano: sobota, 28 maj 2022

25 maja późnym popołudniem kilkuosobowe grono miłośników czytania wzięło udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Serbach. Dwie godziny wesołych, ciekawych rozmów przy kawie, herbacie i słodkościach minęły błyskawicznie. Niemałą niespodziankę sprawiła nam Małgorzata, przynosząc ponadstuletnie wydanie listów Adama Mickiewicza! Z książek, które otrzymaliśmy od Instytutu Książki, wspólnie wybraliśmy powieść Diane Setterfield "Była sobie rzeka" - wrażeniami z lektury podzielimy się na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w I połowie lipca. Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli poezji i prozy!

preview  

preview preview

Nowe pozycje wydawnicze

Opublikowano: piątek, 27 maj 2022

W maju br. Gminna Biblioteka Publiczna dokonała zakupu wielu nowych pozycji książkowych, które zasiliły księgozbiór w Przedmościu i Serbach. Młodsi czytelnicy z pewnością chętnie sięgną m.in. po komiksy o przygodach Asterixa, opowieści o zwierzątkach lub do książeczek z wierszykami ćwiczącymi wymowę. Na starszych miłośników dobrej lektury czekają między innymi: serie powieści Olgi Rudnickiej, Kena Folletta, Maxa Czornyja, powieści Szczepana Twardocha, Piotra Kościelnego, Stephena Kinga, Ryszarda Ćwirleja, Andrzeja Pilipiuka, reportaż „Tajemnice Rosji Putina”, literatura kobieca pióra Agaty Przybyłek. Wartość zakupionych pozycji wydawniczych to ponad 4 tys. zł, a kolejne powiększenie księgozbioru nastąpi już po wakacjach. Serdecznie zapraszamy!

preview preview

Czytaj więcej: Nowe pozycje wydawnicze

Cyfrowe gry edukacyjne w GBP

Opublikowano: piątek, 27 maj 2022

19 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Przedmościu instruktorki GOK-u oraz bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej wzięły udział w kilkugodzinnym szkoleniu, realizowanym w ramach unijnego programu „Cyfrowe GOK-i” (Program Operacyjny Polska Cyfrowa). Szkolenie dotyczyło sposobów prowadzenia zajęć oraz obsługi gry edukacyjnej „Scottie Go!”, w przyjemny i ciekawy sposób uczącej podstaw programowania, z wykorzystaniem kart kodów oraz tabletów. GOK i GBP otrzymają bezpłatnie zestawy gier i tabletów,  i już niedługo z efektów szkolenia będą mogli skorzystać ci młodzi mieszkańcy Gminy Głogów, którzy wezmą udział w wakacyjnych półkoloniach. Szczegóły podamy wkrótce.

 

Czytaj więcej: Cyfrowe gry edukacyjne w GBP