JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Zapraszamy na warsztaty malowania pisanek

Opublikowano: niedziela, 22 marzec 2015

W najbliższy wtorek, czyli 24 marca 2015r.  biblioteka Gminy Głogów w Serbach organizuje warsztaty malowania pisanek. Na zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby starsze, dla których będzie to doskonała okazja do przypomnienia sobie technik przodków w dekorowaniu jajek. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 17 i odbędą się w świetlicy w Zespole Szkół w Serbach. 

easter-664804 640

IPady rewelacją biblioteki

Opublikowano: niedziela, 22 marzec 2015

IPady z miejsca stały się rewelacją bibliotek Gminy Głogów. Dzieci korzystają z Ipadów do wyszukiwania informacji, przeglądania zdjęć, oglądania filmów i do grania. IPady też są wykorzystane do udostępniania ebook-ów, które dzięki iPad-om stały się bardzo popularne. Nowe tablety wykorzystywane są też na zajęciach z robotyki w ramach Gminnego Ośrodka Programowania, który znajduje się w Serbach.

DSC 0205

Czytaj więcej: IPady rewelacją biblioteki

Tablety w bibliotece!

Opublikowano: wtorek, 03 luty 2015

GBP w Przedmościu otrzyma 6 tabletów w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Orange.

Nasza biblioteka publiczna Gminy Głogów znalazła się wśród 233 bibliotek w Polsce, które otrzymają nowoczesne iPady, które będą pomagać mieszkańcom uczyć się, tworzyć multimedialne treści i dzielić nimi z innymi.

Biblioteka w ogólnym rankingu efektywności przeprowadzonej przez organizatorów konkursu znalazła się na bardzo dobrym 41 miejscu na 233 i dzięki temu otrzymała po 3 tablety na każdą swoją placówkę.

logo FRSIprogram rozwoju bibliotekFundacjaOrange L1 RGBmale

 

Czytaj więcej: Tablety w bibliotece!

Maturzysto wybierz studia!

Opublikowano: wtorek, 20 styczeń 2015

Od września 2014r. dzięki staraniom Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego działa portal WybierzStudia.nauka.gov.pl. Celem portalu jest rzetelne i sprawiedliwe informowanie przyszłych studentów o kierunkach studiów w całej Polsce.

DSC 0199

Maturzysto pamiętaj do 7 lutego musisz ostatecznie wybrać przedmioty maturalne, wybierz je tak byś mógł bez problemu dostać się na upragniony kierunek. Jeśli nie wiesz, jakie przedmiotu ułatwią Ci przejść proces rekrutacyjny wejdź na portal WybierzStudia.nauka.gov.pl, na którym:

  • dowiesz się jakie przedmioty maturalne wymagane są przy przyjmowaniu na dany kierunek;
  • wyszukasz informację o konkretnym kierunku;
  • dowiesz się o miejscu, gdzie dany kierunek możesz studiować;
  • dowiesz się o typie studiów;

To wszystko i jeszcze więcej na portalu WybierzStudia.nauka.gov.pl.

Zaprogramuj swoją przyszłość

Opublikowano: wtorek, 20 styczeń 2015

Wspólnie z GBP w Przedmościu oraz ze Stowarzyszeniem Edukazji Pozaformalnej Meritum możesz zaprogramować swoją przyszłość. A będzie to możliwe dzięki projektowi GO_PRO, czyli Gminnemu Ośrodkowi Programowania, który jako jedyny na dolnymśląsku działa w filill biblioteki w Serbach.

gopro