JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Afryka, czy nadal dzika?

Opublikowano: wtorek, 06 wrzesień 2016

W dniu 20 października 2016r. w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Głogów  Serbach odbędzie się spotkanie autorskie z polskim podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem. Pan Piotr w czasie spotkania opowie o kontynencie afrykańskim o jego różnorodności kulturowej i geograficznej.  Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 80 minut. Na spotkanie zapraszamy wszystkich miłośników podróżowania!

plakat11

 

 

Narodowe Czytanie "Quo vadis"

Opublikowano: środa, 17 sierpień 2016

3 września 2016 roku odbędzie się Narodowe Czytanie pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Tegoroczna lektura to "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później "Trylogii" Henryka Sienkiewicza.

baner-01 nc

Nowe karty biblioteczne

Opublikowano: wtorek, 02 sierpień 2016

Od 1 sierpnia 2016r. każdy użytkownik Biblioteki Publicznej  Gminy Głogów otrzyma bezpłatnie kartę biblioteczną. Nowa plastikowa karta pozwoli na przyspieszenie procesu rejestracji zwrotów i wypożyczeń księgozbioru. W celu otrzymania karty należy przyjść do biblioteki z dowodem osobistym lub w przypadku dzieci i młodzieży z legitymacją szkolną.

kary2komp

Z pamiętnika Klubu Kodera

Opublikowano: wtorek, 12 lipiec 2016

Okres wakacji pozwala na pewne usystematyzowanie i poukładanie dostępnych materiałów, które dotychczas nie ujrzały światła dziennego, a które pokazują jak wspaniale na zajęciach pracują uczestnicy Klubu Kodera. Poniżej prezentujemy link do filmiku, w którym przedstawiamy jak dzieci wykorzystywały umiejętności programowanie do podboju kosmosu, sterowania robotem, obsługi karuzeli i żurawia oraz do wielu innych przydatnych i pomocnych w codziennym życiu rzeczy.

 

Czytaj więcej: Z pamiętnika Klubu Kodera

Smerfy istnieją i mają się dobrze!

Opublikowano: czwartek, 30 czerwiec 2016

"(...) jeśi chcecie zobaczyć Smerfów las, przed ekran dziś zapraszam was" tak brzmią słowa piosenki z animowanej wersji bajki dla dzieci pt. Smerfy. W dniu 9 kwietnia 2016r. najmłodsze dzieci Zespołu Szkół w Przedmościu w celu zobaczenia Smerfów nie musiały siadać przed szklanym ekranem, ponieważ doświadczyły ich obecności na żywo. Sala gimnastyczna dzięki aktorom i scenografii zamieniła się w bajkową wioskę Smerfów. Zawodowi aktorzy wspólnie z dziećmi wcielili się w Smerfy i stoczyli walkę ze złym i okrutnym czarodziejem o imieniu Gargamel i jego rudym kotem Klakierem. Zabawa była przednia!

Smerfy1

Smerfy2