JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Nowe komputery w Pracowni Orange!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Miło nam poinformować, że Pracownia Orange w Przedmościu doposażona zostanie w nowe zestawy komputerowe. Każdy zestaw to : 3 laptopy, oprogramowania Windows, myszki Nowe zestawy trafią do Pracowni Orange pod koniec roku.

 

Czytaj więcej: Nowe komputery w Pracowni Orange!

Już do NAS dotarły!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Pracownia Orange w Przedmościu doposażona została o nowe roboty edukacyjne PHOTON. Dwa roboty wraz z dodatkowym wyposażeniem: mata edukacyjna, komunikatory bluetooth oraz materiały dydaktyczne wykorzystane zostaną do realizacji ścieżki edukacyjnej, pt. „Ekologia na co dzień”.

Czytaj więcej: Już do NAS dotarły!

Matematyka rządzi w klasach 4

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Uczniowie klas 4 szkół podstawowych z tereny Gminy Głogów wspólnie z biblioteką realizują program Fundacji mBanku mPotęga. W ramach programu czwartoklasiści poszerzają swoją wiedzę z tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart grabowskiego, poznają algorytmikę układając Kostkę Rubika i programując roboty. Łącznie w projekcie bierze udział 49 uczniów z Gminy Głogów.

 

Czytaj więcej: Matematyka rządzi w klasach 4

Sprzęt w ramach grantu Fajne Granty TMobile!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

W obecnym roku biblioteka wspólnie z Fundacją CoderDojo realizuje projekt Fajne GRanty TMobile. W ramach projektu do biblioteki trafiły płytki Micro:bit, robot maqueen plus zestaw z głosnikiem. Sprzęt zostanie wykorzystany na warsztatach z programowania w Pythobie i kodowania w aplikacji MakeCode.

Czytaj więcej: Sprzęt w ramach grantu Fajne Granty TMobile!

Micro:bit plus robot Maqueen równa się super zabawa!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Dzieci w wieku 10-14 lat wzięły udział w zajęciach z programowania płytki micro:bit i robota maqueen. Warsztaty odbyły się w ramach zajęć prowadzonych przez GBP w Przedmościu z projektu Fajne Granty TMobile. W trakcie warsztatów dzieci zbudowały robota Maqueen, którego następnie zaprogramowali w aplikacji MakeCode.

Czytaj więcej: Micro:bit plus robot Maqueen równa się super zabawa!