Aktualności

Super Koderzy w Pracowni Orange!

Utworzono: wtorek, 12, wrzesień 2017

W dniu 11 października 2017r. Pracownia Orange w Przedmościu została zakwalifikowana do ogólnopolskiego, edukacyjnego programu Super Koderzy. Program Fundacji Orange jest nakierunkowany na naukę programowania dzieci w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Placówki uczestniczące w programie mają do wyboru jedną z sześciu ścieżek tematycznych. z których każda zawiera materiały dydaktyczne na dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę różnych dziedzin życia. Zajęcia rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

superkoderzy-logo

Czytaj więcej: Super Koderzy w Pracowni Orange!

Co znajdziemy w paczce?

Utworzono: czwartek, 24, sierpień 2017

W ramach akcji FRSI i Wydawnictwa Agora do biblioteki trafią dwie paczki książek. Do czytelników trafią następujące pozycje:

paczka literacka kolaz2

Czytaj więcej: Co znajdziemy w paczce?

"Paczka literacka" trafi do nas!

Utworzono: czwartek, 24, sierpień 2017

"Paczka literacka" jest to akcja Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwa Agora. W ramach akcji biblioteka otrzyma paczkę w skład której wejdzie 21 książek i dwa audiobooki. Na czytelników czekać będą między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska” Mariusza Szczygła. Ksiązki dostępne będą dla czytelników  w połowie września 2017r. Zapraszamy do czytania.

PACZKA LITERACKA fb post

W 2017r. czytamy Wesele

Utworzono: środa, 16, sierpień 2017

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. Wesele. Finał akcji odbędzie się w dniu 2 września 2017r. Wzorem roku poprzedniego udział w akcji weźmie biblioteka publiczna. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich miłośników literatury polskiej.

logo narodowe czytanie 2017