Aktualności

Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów

Utworzono: poniedziałek, 19, grudzień 2016

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie, w związku z organizacją w roku 2017, XIV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami "Z książką na walizkach", zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska, do wzięcia udziału w konkursie: 11. Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów "Historia Polski zaczarowana w książce".

oficjalny plakat Turnieju Młodych Recenzentów

 

Czytaj więcej: Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów

Warsztaty zdobienia pierników

Utworzono: wtorek, 13, grudzień 2016

Serdecznie zapraszamy młodszych i starszych, dzieci, rodziców i dziadków na warsztaty zdobienia pierników. Na uczestników zajęć czekać będą pierniki, pisaki, ozdoby i wspaniała świąteczna atmosfera. Przynosimy ze sobą dobry humor i chęć do pracy. Widzimy się we wtorek 13 grudnia 2016r. o godz. 17:30 na sali wiejskiej w Serbach. Do zobaczenia!

pierniki 2017

GO_PRO ma już dwa lata!

Utworzono: poniedziałek, 14, listopad 2016

W październiku ogólnopolska sięć Gminnych Ośrodków Programowania skończyła dwa lata. W ramach działań 20 lokalnych ośrodków w całej Polsce prowadzi warsztaty dla dzieci z programowania na klockach Lego Mindstorms EV3 Education. Na zajęciach dzieci przy pomocy klocków Lego i programu Lego Digital Designer poznaja podstawy programowania. Zajęcia z tzw. "ROBOTYKI" zachęcają dzieci do efektywnej i efektownej pracy. Dostarczają wiele emocji i pozwalają identyfikować się dziecku z jego mechaniczną konstrukcją. Zabawa z klockami Lego i programem LDD ma być bodźcem dla dzieci do rozwijania zainteresowań w dziedzinie programowania i sięgania przez nie do coraz bardziej wymagających programów.

DZIĘKUJEMY

Czy robot może strzelać karne?

Utworzono: piątek, 11, listopad 2016

Na kolejnych zajęciach Klubu Kodera testowaliśmy roboty w umiejętnościach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy zajęć musieli skonstruować tak robota, żeby podjechał do piłki i skierował ją do bramki. Tłumacząc na język piłkarski robot musiał strzelić bramkę z rzutu karnego. Ułatwieniem dla robota było to, że bramka była pusta. Najtrudniejszym elementem do skonstruowania okazało się skonstruowanie mechanizmu do kopania piłki. W praktyce nie wszystkie mechanizmy wytrzymywały próbę kopnięcia piłki.

gopro1011161

Czytaj więcej: Czy robot może strzelać karne?