Aktualności

W krainie przygód

Utworzono: poniedziałek, 28, kwiecień 2014
Pan Rafał Witek zabrał uczniów z klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Serbach w niezapomnianą przygodę. Dzieci czytały i słuchały nowych przygód bohaterów książek Pana Rafała. Największą zaś tajemnicą ogarnięta byłą walizka Pana Rafała, z której co jakiś czas wyciągał magiczne przedmioty. Czynność ta była istotnie czarodziejska, ponieważ wymalowywała na twarzy dzieci wyraz zaskoczenia, zdziwienia i przerażenia. Każdy uczestnik spotkania otrzymał kartkę ze specjalną dedykacją, a kto chciał to zakupił książki autorstwa Pana Rafała Witka.

Klub latających ciotek na Plaży tajemnic

Utworzono: środa, 23, kwiecień 2014
Już jutro o godzinie 10:30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serbach znajdą się na „Plaży tajemnic” i odwiedzą „Klub latających ciotek”. Wszystkie te rzeczy i wiele innych niepowtarzalnych przygód i wrażeń będzie możliwe dzięki spotkaniu z Panem Rafałem Witkiem, autorem książek dla dzieci. Pana Rafała dzieci na pewno kojarzą z wierszyków i opowiadań, które mogą spotkać w swoich podręcznikach i Świerszczyku. Do zobaczenia na sali wiejskiej. Po spotkaniu bedzie mozliwość zakupienia książek, których autorem jest Rafał Witek.

Babcie, mamy i dzieci w bibliotece

Utworzono: wtorek, 22, kwiecień 2014
W dniu 17 kwietnia 2014 r. odbyły się warsztaty malowania pisanek dla mieszkańców Gminy Głogów. W zajęciach uczestniczyło osoby od 6 do 60 lat. Zajęcia okazały się doskonałą formą spędzania czasu wolnego, a dodatkowo okazały się doskonałą forma na zrelaksowanie. Zajęcia przeprowadziła Pani Urszulę Sinkowską, która uczestnikom dała prostą i jakże skuteczną radę „nanoście wosk szybko, sprawnie i z głową”. Można powiedzieć nic trudnego, ale nic bardziej mylnego. Tworzenie ludowych wzorów okazało się zadaniem trudnym, ale możliwym do zrealizowania. Warsztaty zakończyły się malowaniem jaj na wymarzony przez uczestnika kolor.

Jajka, wosk i farby

Utworzono: środa, 09, kwiecień 2014
W dniu 9 kwietnia uczniowie ze szkoły w Serbach uczestniczyli w warsztatach malowania pisanek. Zajęcia zorganizowane zostały w fili Biblioteki Publicznej w Serbach przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Urszulę Sinkowską, która na początku omówiła sposób wytwarzania pisanek, a później pokazała jak nakłada się wosk i w jaki sposób tworzy się wzory. Po pokazie swoich sił w malowania pisanek próbowali uczniowie. Może pierwsze pisanki w wykonaniu dzieci nie była najcudowniejsze, ale za to drugie już otarły się o doskonałość. Po naniesieniu wosku każde dziecko mogło pomalować pisankę na wybrany przez siebie kolor.