Aktualności

NOCĄ w Bibliotece

Utworzono: poniedziałek, 12, czerwiec 2017

Był to wieczór 3 czerwca 2017r. Grupa dzieci zawitała do biblioteki w Serbach by przekonać się na własne oczy, czy w bibliotece nocą coś się dzieje. A tej nocy działo się sporo.

Zdj cie 03.06.2017 20 33 56

Czytaj więcej: NOCĄ w Bibliotece

Na walizce z książkami Andrzeja Żaka

Utworzono: poniedziałek, 12, czerwiec 2017

                W dniu 9 czerwca w Zespole Szkół w Serbach zorganizowane zostało spotkanie autorski z Andrzejem Żakiem. Spotkanie zorganizowane przez bibliotekę gminną, a odbyło się w ramach wojewódzkiej akcji Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu pod tytułem „Z książką na walizkach”. Podjęte działania mają na celu promocję czytelnictwa poprzez organizowanie w całym województwie spotkań z pisarzami książek dla dzieci oraz organizowanie innych wydarzeń zachęcających do czytania.

zak1

Czytaj więcej: Na walizce z książkami Andrzeja Żaka

Konkurs "A to Historia" 2017

Utworzono: środa, 24, maj 2017

Z okazji dolnośląskiej akcji "Z książką na walizkach" organizowany jest też konkurs literacko - plastyczny. Prace należy oddawać do dnia 7 czerwca do bibliotek szkolnych.

regulamin konkursu2017 poprawiony

 

„A to historia. Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach.

Utworzono: środa, 24, maj 2017

W dniu 9 czerwca 2017r. zapraszamy wszystkich miłośników literatury Andrzeja Żaka do biblioteki w Przedmościu na spotkanie autorskie. Pan Andrzej Żak jest autorem licznych książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży. Ma za sobą setki spotkań autorskich w szkołach, bibliotekach, domach kultury. Książki autorstwa Andrzeja Żaka: Amarilla i weekend w kapeluszu, Archipelag, Bractwo Szkarłatnych Liter, Brajan i Ogniowe Smoki, Gwiazda Zero, Kapelusz kapitana Drake'a, Olimpiada zwierząt, Oliver i niewidzialna wyspa, Paradoks bazyliszka, Polskie baśnie i legendy, Rycerz Króla Jegomości: Polskie opowieści rycerskie, Wędrówka, Wyspa baśni.

WALIZKI TAPETA 640