Aktualności

Media o festiwalu

Utworzono: piątek, 22, grudzień 2017

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany przez GBP w Przedmościu odbił się szerokim echem w mediach lokalnych. Poniżej prezentujemy odnośniki do relacji filmowych i prasowych z festiwalu:

Telewizja Regionalna: relacja z festiwalu od 9 min :15 sek. filmu

Telewizja Master - Kodują na zajęciach

Telewizja Master - Potrafia kodować

Portal: Miedziowe.pl

Zapraszamy do oglądania. 

Regionalny Festiwal Kodowania

Utworzono: piątek, 22, grudzień 2017

Regionalny Festiwal Kodowania pt. Programuj z Kopernikiem” odbył się 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Serbach. Festiwal wystartował o 9:00 uroczystym rozpoczęciem i przywitaniem uczestników przez panią dyrektor Szkoły Podstawowowej w Serabch Malgorzatę Walczak, dyrektora GBP w Przedmościu Mateusza Krasickiego oraz Panią Wójt Gminy Głogów Joannę Gniewosz. Z okazji wydarzenia pani wójt przekazała do szkół z terenu gminy 10 robotów mbot o wartości 5 tys. zł. Po uroczystym rozpoczęciu nastąpił czas na udział dzieci w warsztatach i zajęciach. Uczestnicy festiwalu mogli wziąć udział w następujących atrakcjach:

RFK 0001 

Czytaj więcej: Regionalny Festiwal Kodowania

Rozpoczynamy realizację programu „Super Koderzy”!

Utworzono: poniedziałek, 13, listopad 2017

Gminna biblioteka wspólnie z SP w Przedmościu zrealizuje program Fundacji Orange pt. „Super Koderzy”. W ramach ścieżki edukacyjnej dzieci poznają podstawy języka angielskiego i kodowania robotów Mbot. Roboty właśnie dotarły do biblioteki i zostały przygotowane przez dzieci do użytkowania na zajęciach. Zajęcia odbywać się będą  w SP w Przedmościu od 4 grudnia 2017r.

Już są!

Utworzono: poniedziałek, 13, listopad 2017

Czytelnicy już mogą wypożyczać książki otrzymane od FRSI i Wydawnictwa „Agora”. Książki wprowadzone zostały do elektronicznego księgozbioru biblioteki i czekają na czytelnika. Dostępne pozycje w ramach Paczki Literackiej:

paczka literacka 1

Czytaj więcej: Już są!