JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Biofeedback!

Opublikowano: czwartek, 11 lipiec 2019

Dzieci biorące udział w projekcie Fundacji BGK Na dobry początek!  miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach metodą BIOFEEDBACK-U. Warsztaty dla MŁODYCH NAUKOWCÓW odbyły się w szkole w Serbach i Wilkowie i przeprowadzone zostały przez specjalistów w opisywanej tematyce.

MŁODZI NAUKOWCY testowali Photona!

Opublikowano: czwartek, 11 lipiec 2019

Na kolejnych warsztatach w ramach programu Fundacji BGK Na dobry początek! MŁODZI NAUKOWCY uczyli się programowania pracując z robotami Photon. Małe, białe robociki wyglądające jak przybysze z inne planety bardzo przypadły dzieciom do gustu. MŁODZi NAUKOWCY nauczyli się sterować robota z wykorzystaniem specjalnej aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne. Dodatkowo dzieci potrafią zaprogramować robota by ten poruszał się we wszytskich kierunkach świata oraz potrafią tak zaprogramować robota by zmieniał swój kolor oraz wydawał określony dźwięk.

Gazik_marsjański!

Opublikowano: czwartek, 11 lipiec 2019

Na kolejnych zajęciach z programowania z klockami Lego WeDo 2.0 polecieliśmy w kosmos. Tym razem wylądowaliśmy na Marsie. Zadaniem MŁODYCH NAUKOWCÓW było zbudowanie robota, który będzie posiadał czujnik odległości i sprawnie będzie poruszał się po nierównym terenie. Dzieci pracowały bardzo sumiennie i wywiązały się z zadania. Roboty zostały zbudowane i zaprogramowane perfekcyjnie. BRAWO MŁODZI NAUKOWCY!. Zajęcia realizowane są w ramach udziału w programie Fundacji BGK Na dobry początek!

 

Budujemy i programujemy

Opublikowano: czwartek, 11 lipiec 2019

Na kolejnych zajęciach z programowania z klockami Lego WeDO 2.0 MŁODZI NAUKOWCY zajęli się budową robota, który będzie zbierał surowce. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach zostały przeniesione na nowo odkrytą planetę. W wyniku przeprowadzonych badań dowiedziały się, że na planecie jest bardzo duża ilość cennych surowców. W związku z tym otrzymały zadanie zbudowania robota i prawidłowe jego zaprogramowanie.

Zajęcia realizowane są w ramach programu Fundacji BGK Na dobry początek!

 

Biblioteka z certyfikatem!

Opublikowano: piątek, 31 maj 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu za przeprowadzenie i zrealizowanie celów programu Mała Książka Wielki Człowiek otrzymała Certyfikat. Program czytelniczy dla trzylatków realizowany był na terenie Gminy Głogów. Dzięki udziałowi w akcji do biblioteki zapisanych zostało 22 młodych 3 - latków.

Od września 2019r. biblioteka weźmie udział w drugiej edycji programu. Tegoroczna akcji skierowana będzie do wszystkich przedszkolaków z terenu gminy. My już teraz zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzenia biblioteki.