JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Darmowe lektury szkolne

Opublikowano: wtorek, 28 kwiecień 2015

Na bookto.pl zgromadzono prawdopodobnie największą w Polsce bazę bezpłatnych e-booków. Pośród darmowych książek elektronicznych znajduje się około 300 lektur szkolnych zalecanych przez MEN, które możecie za darmo ściągnąć z legalnych źródeł. Są to przede wszystkim książki z kategorii klasyka literatury, czyli dzieła, które trafiły już do domeny publicznej i można z nich korzystać bez ograniczeń (autorskie prawa majątkowe wygasły lub nigdy te książki nie były nimi objęte) lub zostały udostępnione na wolnej licencji.  Brakuje dzieł autorów z XX wieku, ale dobre i to.

darmowe-lektury-szkolne.pdf

Tutaj od razu wielkie podziękowania należą się Fundacji Nowoczesna Polska, która w ramach projektu biblioteki cyfrowej Wolne Lektury opracowuje i udostępnia swoje zasaoby online za darmo.

Darmowe lektury w formie elektronicznej można czytać na komputerze, tablecie, smartfonie czy dowolnym czytniku ebooków. Książki dostępne są w formatach: epub, mobi (ebooki na Kindle), pdf. Ale UWAGA: nie zawsze każdy tytuł posiada wszystkie trzy formaty, dlatego zwróć na to uwagę przy wyborze odpowiedniej dla siebie książki.

Jeśli chcesz korzystać z książek na komputerze, koniecznie musisz zainstalować sobie darmowy program Adobe Digital Edition (ADE), w którym będziesz mógł czytać wszystkie e-booki w formacie epub. Aby korzystać z programu koniecznie należy wcześniej założyć konto i otrzymać ID (adres e-mail wykorzystany do rejestracji).

Zebrane w katalogu darmowe lektury pochodzą z platform: cdp.pl, ebookpoint, koobe, ktoczyta.pl, nexto, publio, virtualo, woblink oraz wolnelektury.pl, stąd kilka wersji tego samego tytułu. Decydując się na skorzystanie z oferty konkretnej platformy zwróć uwagę czy posiada ona odpowiedni dla Ciebie format e-booka (epub, mobi lub pdf).

Wiadomośc na podstawie artykułu ze strony internetowej www.bookto.pl dostępnej w dniu 28 kwietnia 2015r. (http://bookto.pl/blog/2015/04/darmowe-lektury-szkolne-czyli-baza-bezplatnych-e-bookow-formacie-epub-mobi-i-pdf).

Odsłony: 2794