Mali i duzi malowali pisanki

Opublikowano: niedziela, 29 marzec 2015

W dniu 24 marca 2014r. biblioteka publiczna Gmina Głogów zorganizowała dla mieszkańców Serbów warsztaty malowania pisanek. Zajęcia odbyły się w świetlicy Zespołu Szkół w Serbach i trwały od godziny 17:00 do godziny 19:00. W warsztatach, które prowadziła Pani Urszula Sinkowska uczestniczyło około 30 osób.

IMG 7464

Wszyscy uczestnicy spotkania do ozdobienia woskiem mieli po dwie wydmuszki, które następnie były farbowane na odpowiedni kolor.

Zanim każdy rozpoczął pracę nad własną pisanką, uczestniczył w pokazie dekorowania wydmuszek przeprowadzonym przez Panią Urszulę. W jej rękach wydmuszka stała się prawdziwym arcydziełem, ozdobionym w kwiatki i szlaczki.

IMG 7497

Dekorowanie jajek dla każdego uczestnika było zadaniem, które wymagało dużej cierpliwości i dokładności i nie trudno zgadnąć, że z tym zadaniem osoby dorosłe radziły sobie lepiej niż dzieci, które jeszcze cierpliwości muszą się nauczyć.

Najważniejsze, że każdy z zajęć wyszedł ze swoją własnoręcznie zrobioną pisanką i z dobrym nastrojem. Następne zajęcia już za ro

IMG 7494

Odsłony: 1344