Tablety w bibliotece!

Opublikowano: wtorek, 03 luty 2015

GBP w Przedmościu otrzyma 6 tabletów w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Orange.

Nasza biblioteka publiczna Gminy Głogów znalazła się wśród 233 bibliotek w Polsce, które otrzymają nowoczesne iPady, które będą pomagać mieszkańcom uczyć się, tworzyć multimedialne treści i dzielić nimi z innymi.

Biblioteka w ogólnym rankingu efektywności przeprowadzonej przez organizatorów konkursu znalazła się na bardzo dobrym 41 miejscu na 233 i dzięki temu otrzymała po 3 tablety na każdą swoją placówkę.

logo FRSIprogram rozwoju bibliotekFundacjaOrange L1 RGBmale

Organizatorzy akcji uważają, że dzięki iPadom biblioteki mogą przybliżać zastosowania nowych technologii i pomagać mieszkańcom budować "kompetencje przyszłości" jednocześnie uatrakcyjniając swoją dotychczasową ofertę. Biblioteki za pomocą tychże narzędzi mogą skutecznie zachęcać ludzi do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi, a tym samym przyczyniać się do indywidualnego rozwoju mieszkańców i całych społeczności.