JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

GO_PRO

Opublikowano: poniedziałek, 24 listopad 2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu znalazła się wśród 20 wyróżnionych bibliotek w Polsce, w którym powstało i będzie funkcjonować Gminne Centrum Programowania. 

mapka-GO PRO-z-miejscowościami-na-www

Projekt, autorstwa Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej "Meritum" z Krakowa jest finansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i jego najważniejszym celem jest przybliżenie dzieciom programowania.

Programowanie ma zostać pokazane dzieciom poprzez klocki Lego, a dokładniej poprzez klocki Lego Mindstorms Education. Klocki te, są tak zaprojektowane, że uczą użytkowników nie tylko wyobraźni i kreatywności przy budowaniu wymarzonych konstrukcji, ale przede wszystkim zmuszają do wysiłku przy programowaniu. Pojazd ma sie poruszać przy pomocy napisanego specjalnie dla niego programu, a nie przy pomocy siły mięśni konstruktora. 

gopro

Zajęcia w naszej bibliotece będą prowadzone przez dyrektora biblioteki Pana Mateusza Krasickiego i wolontariusza Pana Alfreda Krasickiego. Zostali oni przeszkoleni i wyposażeni w podstawowe umiejętności by jak najciekawiej, najefektowniej i najefektywniej prowadzić zajęcia dla wszystkich chętnych.

Od uczestników zajęć wymagana jest tylko i wyłącznie duże zaangażowanie i chęci do poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności w zakresie budowy robotów i nauki podstaw programowania.

Widzimy się w bibliotece. Do Robota! 

Odsłony: 1494