Wstąp do Klubu!

Opublikowano: wtorek, 01 czerwiec 2021

Pani Małgorzata Soś, bibliotekarka biblioteki w Serbach zachęca osoby dorosłe do członkostwa w Dyskusyjnym Klubie Książki. Zapisy już wystartowały, a pierwsze spotkanie miłośników książek odbędzie się już we wrześniu. Zapisywać się można bezpośrednio w bibliotece lub telefonicznie: 76 838 22 42 albo emailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt oparty jest  na założeniu, że przyjemność z dyskutowania o literaturze można czerpać zawsze, nie tylko będąc literaturoznawcą czy krytykiem literackim. Utworzenie Dyskusyjnego  Klubu Książki  w naszej miejscowości  ma na celu wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, poprzez dyskusje, twórcze  wykorzystanie wiedzy płynącej z książek. Zachęcamy osoby starsze do wyjścia z domu, spotykania się i dyskutowania o książkach, czerpania wiedzy, wyciągania życiowych wniosków oraz korzystania z biblioteki. Pragniemy podczas spotkań stworzyć miłą, ciepłą atmosferę.

W planach DKK mamy działania zmierzające również  do organizowania wieczorów poetyckich, poprzez poznawanie poezji mówionej i śpiewanej. Celem jest propagowanie utworów poetyckich, sięganie do poezji, poznawanie współczesnych pisarzy, słuchanie poezji śpiewanej.

Uczestnik, który przystąpi do DKK zobowiązuje się do czytania, dyskutowania i zwrotu w terminie dostarczonych przez DKK lektur. Spotkania autorskie będą miały charakter otwarty, członkowie Klubu będą mieli pierwszeństwo w uczestnictwie. W środowisku lokalnym szukamy również  instytucji, które chciałyby skorzystać z darów przekazanych  przez DKK.

Bylibyśmy bardzo wdzięczni za włączenie naszej biblioteki do programu promocji czytelnictwa oraz możliwość utworzenia DKK poprzez pomoc w organizowaniu spotkań autorskich,  przekazywaniu literatury dla klubowiczów. Jesteśmy również zainteresowani plakatami promującymi DKK.