Cele i zasady działania DKK

Opublikowano: wtorek, 01 czerwiec 2021

Od września 2021r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przedmościu filia Serby rozpocznie swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki. Adresowany jest do osób dorosłych, które nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Moderatorem DKK będzie Pani Małgorzata Soś- bibliotekarz. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu  w siedzibie biblioteki w Serbach przy ul. Głównej 63, 67-210 Głogów.
Obecnie trwają zapisy, osoby zainteresowane uczestnictwem mogą zapisać się osobiście, telefonicznie 76 8382242 lub drogą mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt oparty jest na założeniu, że przyjemność z dyskutowania o literaturze można czerpać zawsze, nie tylko będąc literaturoznawcą czy krytykiem literackim.
Utworzenie Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej miejscowości ma na celu wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, poprzez dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek. Zachęcamy osoby starsze do wyjścia z domu, spotykania się i dyskutowania o książkach, czerpania wiedzy, wyciągania życiowych wniosków oraz korzystania z biblioteki. Pragniemy podczas spotkań stworzyć miłą, ciepłą atmosferę.
W planach DKK mamy działania zmierzające również do organizowania wieczorów poetyckich, poprzez poznawanie poezji mówionej i śpiewanej. Celem jest propagowanie utworów poetyckich, sięganie do poezji, poznawanie współczesnych pisarzy, słuchanie poezji śpiewanej.
Uczestnik, który przystąpi do DKK zobowiązuje się do czytania, dyskutowania i zwrotu w terminie dostarczonych przez DKK lektur. Spotkania autorskie będą miały charakter otwarty, członkowie Klubu będą mieli pierwszeństwo w uczestnictwie. W środowisku lokalnym szukamy również instytucji, które chciałyby skorzystać z darów przekazanych przez DKK.
Bylibyśmy bardzo wdzięczni za włączenie naszej biblioteki do programu promocji czytelnictwa oraz możliwość utworzenia DKK poprzez pomoc w organizowaniu spotkań autorskich, przekazywaniu literatury dla klubowiczów. Jesteśmy również zainteresowani plakatami promującymi DKK.