5 lat minęło!

Opublikowano: czwartek, 06 sierpień 2020

Z końcem 2019 biblioteka zakończyła udział w ogólnopolskim programie nauki programowania pt. Gminne Ośrodki Programowania. W ramach programu od 2014r. młodzież  uczestniczyła w darmowych zajęciach z programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Lego Mindstorms EV3 Education. Zajęcia prowadzone były w bibliotece w Przedmościu i w Serbach oraz w świetlicach środowiskowych na terenie Gminy Głogów.

Zakończenie udziału w programie nie oznacza zakończenia działań związanych z nauką programowania. Działania prowadzone są nadal i cyklicznie odbywają się w bibliotece w Serbach. Dodatkowo w tym roku biblioteka wystawi swoją drużynę do udziału w zawodach First Lego League. O konkursie więcej informacji można przeczytać na oficjalnej stronie. Poniżej filmik promujący FLL Challenge: