Wakacje z biblioteką!

Opublikowano: poniedziałek, 27 lipiec 2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Serbach przygotowała dla dzieci zajęcia wakacyjne. Dzieci uczestniczyły w zajęciach od 6 do 17 lipca. Zorganizowane zostały warsztaty modelarskie „budowa rakiety”, origami, warsztaty kreatywne „Minecraft 3D, warsztaty rysowania długopisem 3D. Celem zajęć było rozbudzenie samodzielności, kreatywnego tworzenia, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dziecka. Odbywały się również zajęcia plastyczne „Moje ulubione zwierzątko”, dekorowanie ramki do zdjęcia oraz warsztaty malarskie „ Letnie pejzaże”.

Ogromną radość sprawiły dzieciom zabawy ruchowe przy muzyce oraz zabawy na świeżym powietrzu - malowanie kredą. Dnia 9.07.2020 r. dzieci brały udział w zajęciach teatralnych. Podczas zajęć wykonywały rekwizyty do wcześniej wylosowanej bajki. Za pomocą przygotowanych samodzielnie rekwizytów odbyło się krótkie przedstawienie scenki bajkowej.

Dnia 10.07.2020 r. dzieci mogły zaprezentować swoją ulubioną książkę w letniej scenerii.  „Czytanie pod chmurką” rozbudzało zamiłowanie do obcowania z książką.. Odbył się również turniej „zagadki bajkowe”.

Pracownia orange zorganizowała również warsztaty z robotyki i rysowania długopisem. Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z możliwościami nowoczesnych technologii, pokazanie praktycznego przykładu  zastosowania robotyki oraz rozwijanie ich umiejętności kreatywnego myślenia. Na zakończenie wakacji w bibliotece dzieci otrzymały dyplomy oraz zakładki do książki.