Z Agnieszką Tyszką na walizkach!

Opublikowano: poniedziałek, 19 sierpień 2019

W Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Głogów w Serbach odbyły się XVI Dolnośląskie Spotkania z Młodymi Czytelnikami. W ramach spotkań przez cały miesiąc maj przeprowadzono konkursy plastyczne, literackie i recytatorskie oraz w bibliotekach publicznych województwa dolnośląskiego zorganizowano spotkania autorskie z autorami i ilustratorami książek dla dzieci.

W naszej biblioteczek dzieci w wieku 11 – 13 lat spotkały się z Panią Agnieszką Tyszką autorką takich książek, jak: August. Koniki z Szumińskich Łąk, Czego uszy nie widzą, Deszczowa Zagadka, Kredens pod Grunwaldem, itd.

W trakcie spotkania Pani Agnieszka opowiedziała zebranym o historii swojej twórczości, o inspiracjach do pisania kolejnych książek oraz w jaki sposób wydania z życia wpływają na losy bohaterów jej opowiadań. Pani Agnieszka była też inspiratorem i dyrygentem gry w przysłowia w trakcie, której dzieci doskonale się bawiły. Pani Agnieszka odpowiedziała też na pytania dzieci. Pod koniec spotkania dzieci zdobyły autograf pisarki oraz zakupiły książki, do której otrzymali unikatowy wpis autorki.