Cyfrowa Majówka!

Opublikowano: niedziela, 26 maj 2019

Biblioteka wspólnie ze SP w Serbach zorganizowała dla uczniów szkoły i przedszkolaków CYFROWĄ MAJÓWKĘ. Głównym celem wydarzenia była promocja nowych technologii, programowania i bezpiecznych zachowań w sieci wśród uczestników majówki.

Pracownicy biblioteki przygotowali dla dzieci stanowiska z programowania robotów Lego Mindstorms EV3 i Photon, malowania pisakami 3D, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, konsolami do gier.

Dodatkowo biblioteka promowała swoje cykliczne zajęcia z programowania, które prowadzi dla dzieci i młodzieży przez cały rok: Zajęcia z kodowania przy wsparciu klocków Lego WeDo 2.0 i Lego Mindstorms EV3 Education, z programowania z wykorzystaniem robotów Photon, oraz dla młodzieży z nauczania programowania w języku Python przy wykorzystaniu płytek Micro:bit i języka SQL, JAVA, C++ z wykorzystaniem platformy e-learningowej Ligii Niezwykłych Umysłów.

Nasze stanowiska cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników szkolenia. Dziękujemy za to! Oczywiście zapraszamy wszystkich do biblioteki gdzie można bezpłatnie uczyć się kodowania i programowania na zajęciach cyklicznych. Do zobaczenia!