Warsztaty Arduino

Utworzono: środa, 02, maj 2018

W dniu 15 lutego 2018r. w Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się warsztaty programowania zestawów Arduino. Zajęcia zostały przeprowadzone przez trenera z Akademii Młodego Hakera z Warszawy. W warsztatach uczestniczyło 12 dzieci z terenu Gminy Głogów.

Arduino 1

Arduino to miniaturowy komputer posiadający wejścia i wyjścia. Do wejść możemy podłączyć różne czujniki (np. odległości, natężenia światła, nacisku). Do wyjść - diody led, silniki, serwomiechanizmy. Programowanie odbywa się w języku Arduino IDE, bazującym na języku C/C++. Jest to technologia wykorzystywana w edukacji, ale także przez dorosłych twórców, majsterkowiczów i inżynierów robotyki.

Arduino 2

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Krzysztofa Cybulskiego – kompozytora i twórcy muzyki elektroakustycznej, programisty, gitarzysty basowego, artysty nowomediowego, twórcy interaktywnych obiektów i instalacji. 

Arduino 3

W trakcie 3,5 godzinnych warsztatów dzieci poznaly podstawy pracy z zestawem Arduino oraz stworzyły mechaniczną dłoń, która grała z nimi w papier, nożyce, kamień. Warsztaty okazały się dużym wyzwaniem dla ich uczestnikiem, ponieważ programowanie w C++ nie należy do łatwych, ale wszystkim udało sie zrealizować zadania w 100%. Szacunek i gratulacje dla uczestników.

Dla tych dzieci, które chcą kontynuować swoją przygodę z Arduino zapraszamy do Pracowni Orange. Ponieważ po warsztatach pracownia wyposazona została przez Fundację Orange w jeden zestaw Arduino. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Arduino 4

.