NOCĄ w Bibliotece

Utworzono: poniedziałek, 12, czerwiec 2017

Był to wieczór 3 czerwca 2017r. Grupa dzieci zawitała do biblioteki w Serbach by przekonać się na własne oczy, czy w bibliotece nocą coś się dzieje. A tej nocy działo się sporo.

Zdj cie 03.06.2017 20 33 56

Najpierw sołtys wsi p. Alfred Krasicki przywitał wszystkich głośnym czytaniem bajki Czerwony Kapturek, następnie p. w obroty dzieci wzięła p. Gosia, która zorganizowała teatrzyk kukiełkowy, w którym kukiełkami kierowali sami uczestnicy. Po teatrzyku przyszedł czas na zabawę „Błędy w tytułach”. Pani Ela czytała błędny tytuł książki, a dzieci poprawiały go na prawidłowy. Zabawa przebiegła szybko i sprawnie co potwierdza, ze dzieci czytają książki. Po wyczerpującym początku dzieci odpoczęły w bajowej kawiarence, gdzie mogli posilić się owocami, słodyczami oraz zimnymi i ciepłymi napojami. Gdy wszyscy odpoczęli ruszyliśmy na kolejne wyzwania, którym było poszukiwanie ukrytych fantów. Dzieci przeszukały w bibliotece każdy zakamarek, w którym znaleźli następujące przedmioty: pantofelek, groch, fasolę, fartuszek i dynię. Dzieci bez problemu odgadły, ze te wszystkie rzeczy należą do kopciuszka. Przed ostatnim aktem wieczornego spotkania było tworzenie bajki ze zdań książki otwartej na przypadkowej stronie. Tekst nowej bajki oczywiście umieścimy na stronie. Ostatnim akordem wydarzenia Nocy w bibliotece było wyświetlenie  filmu pt. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Do zobaczenia za rok :)

Zdj cie 03.06.2017 19 25 08

Zdj cie 03.06.2017 19 40 42