Na walizce z książkami Andrzeja Żaka

Utworzono: poniedziałek, 12, czerwiec 2017

W dniu 9 czerwca w Zespole Szkół w Serbach zorganizowane zostało spotkanie autorski z Andrzejem Żakiem. Spotkanie zorganizowane przez bibliotekę gminną, a odbyło się w ramach wojewódzkiej akcji Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu pod tytułem „Z książką na walizkach”. Podjęte działania mają na celu promocję czytelnictwa poprzez organizowanie w całym województwie spotkań z pisarzami książek dla dzieci oraz organizowanie innych wydarzeń zachęcających do czytania.

zak1

Pan Andrzej Żak debiutował w Polskim Radiu cyklem słuchowisk „Dziwny tydzień”. Oprócz takich książek dla dzieci i młodzieży jak: Olimpiada zwierząt, Piękna kasztelanka, Rycerze króla jegomości, Zbójnickie dukaty, napisał wiele sztuk teatralnych i telewizyjnych. (m. in. Pierścień czarodzieja, Zbójnik i książę, Tezeusz). Niebawem ukażą się jego powieści List gończy i złoto mistrza Sędziwoja. Jest autorem baśni znajdujących się w lekturach szkolnych i wielu antologiach.     zak2

W trakcie spotkania z uczniami klas starszych szkoły podstawowej Pan Andrzej opowiadał o swojej twórczości, o tym skąd czerpie inspiracje do pisania nowych książek, jak wygląda proces pisania książki i zareklamował zebranym swoje publikacje książkowe. Po spotkaniu można było nabyć książki Pana Andrzeja Żaka z jego osobistym autografem.

zak3