Ebook-i i audiobook-i za darmo!

Utworzono: sobota, 28, styczeń 2017

Tego jeszcze nie było. Użytkownicy biblioteki publicznej mogą za darmo skorzystać z ponad 16 tys e-book-ów i audiob-ów w serwisie Legimi. Od 2 stycznia 2017 r. czytelnicy uzyskali dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów - z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie: http://www.legimi.com/dbpw/. Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

logo-legimi

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnoślaskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 16.000 tytułów najlepszych autorów - polskich i zagranicznych.
"Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili" - komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.