Code Week 2016

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

Po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu zgłosiła swój udział w Tygodniu Programowania. Tegoroczna akcja w Polsce odbywała się w dniach 15 – 23 października. W ramach akcji w bibliotece w Serbach oraz w Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się zajęcia z robotyki.

CodeWeek1

W zajęciach z robotyki, które odbyły się w Serbach wzięło udział 6 dzieci . Dzieci budowały roboty z klocków Lego Mindstorms Education EV3 oraz z klocków Lego WeDo, a następnie programowali roboty w programie LEGO. Zadaniem robotów było przejechanie, jak najszybciej wyznaczonego toru. W dniu następnym dzieci budowały roboty według instrukcji przygotowanej przez Lego. Tym razem dzieci wspólnie zbudowały słonia.

CodeWeek2

W zajęciach z robotyki w Pracowni Orange w Przedmościu udział wzięło 8 dzieci, które zbudowały podstawowe roboty z klocków Lego Mindstorms Education EV3 oraz podstawowe konstrukcje z klocków Lego WeDo. Skonstruowane roboty, zaprogramowane  w programie Lego musiały przejechać wzdłuż ułożonych na podłodze pojemników. Zadanie krok po kroku zostało wykonane prawidłowo przez uczestników warsztatów. Zajęcia z robotyki należ ocenić na plus, ponieważ dla dzieci z Przedmościa były to dopiero drugie takie warsztaty, a przy programowaniu wykazały się logicznością myślenia oraz kreatywnością. Najważniejsze że zajęcia z robotami bardzo spodobały się uczestnikom. Dziewczynki, które uczestniczyły w zajęciach swoich sił spróbowały w budowania konstrukcji w z klocków Lego WeDo oraz w programowaniu w programie Lego. Może pierwsze konstrukcje nie były zbyt udane, ale najważniejsze, że dziewczyny spróbowały. Na następnych zajęciach będzie tylko lepiej. Na więcej nie starczyło czasu. dzieci były tak zafascynowane robotami i nie chcieliśmy im przerywać wspaniałej zabawy, dlatego nie stworzyliśmy nic w Scratchu. Ale przygody ze Scratch-em na pewno w Pracowni Orange nie zabraknie.

CodeWeek3

CodeWeek4