Czytamy dla przyjemności!

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

W dniu 19 października 2016r. w ramach działań powiatowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie oraz przy współpracy z GBP w Przedmościu zorganizowane zostało spotkanie autorskie dla dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej w Serbach z Wojciechem Widłakiem.

widlak3

Pan Wojciech, autor serii książek o przygodach Pana Kuleczki oraz takich publikacji dla dzieci, jak przygody Wesołego Ryjka, czy serii Czytam sobie opowiedział dzieciom o swoich zainteresowaniach, o swoim życiu prywatnym oraz o tym, jak to się stało, że został pisarzem.

widlak2

Dzieci okazały się wymagającymi słuchaczami, ale również wykazały się bardzo dobrą znajomością książek autora. Bez zająknięcia wymieniły głównych bohaterów serii Pan Kuleczka, czyli: Pana Kuleczkę, kaczkę Katastrofę, psa Pypcia oraz muchę Bzyk-Bzyk.

widlak4

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez autora oraz pomagały mu w prezentacji najważniejszych bohaterów jego książek. I najważniejsze dowiedziały się, że książki czytamy dla przyjemności! Po spotkaniu można było uzyskać autograf Pana Wojciecha oraz kupić jego książki.

Dziękujemy p. Izabeli Owczarek – dyrektor MBP w Głogowie za zaproszenie Pana Wojciecha do naszej placówki. Zdjęcia ze spotkania w zakładce album fotograficzny.

widlak5

Widlak1