To był szalony tydzień!

Utworzono: sobota, 15, październik 2016

W dniach od 3 do 8 października świętowaliśmy Roczek naszej Pracowni Orange w Przedmościu. Z tej okazji w pracowni codziennie miały miejsca wydarzenia skierowane do mieszkańców:

Tydzien Orange

Warsztaty ceramiczne

                W dniu 3 października po raz pierwszy w Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się warsztaty ceramiczne. Zajęcia te uroczyście rozpoczęły tydzień Pracowni Orange. Zajęcia, w których uczestniczyły dzieci i dorośli poprowadziła Pani Krystyna Sieradzka, która od wielu lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów ceramiczny na terenie powiatu głogowskiego.

Zajęcia okazały się doskonałym pomysłem i formą spędzenia czasu wolnego. Dodatkowo były znakomitym pokazem współpracy dorosłych i dzieci. Każdy uczestnik zajęć musiał wykazać się precyzją, cierpliwością i wytrwałością w wykonaniu unikatowej pracy. Wszyscy wykonali ceramiczną miseczkę, a osoby, którym glina nie przeszkadzała w rękach wykonały dodatkowe ozdoby, takie jak: anioły, jeże, lalki, itp.

W trakcie zajęć p. Krystyna opowiedziała o sposobach wykonywania ozdób ceramicznych, o tym czym się różni glina, którą używamy na zajęciach od tej, która jest przeznaczony do wykonywania przedmiotów na kole garncarskim oraz o swoich początkach z ceramiką. Kto nie był na warsztatach niech żałuje. A obecnych zapraszamy już w dniu 17 października 2016r. na kontynuację warsztatów, w czasie których będziemy malować nasze prace.

Warsztaty ceramiczne 031016

Zajęcia szachowe.

W drugim dniu święta „Tydzień Pracowni Orange” – w naszej pracowni gościliśmy dzieci, które chciały poznać podstawy gry nauki w szachy. Dzieci uczestniczące w warsztatach poznały historię gry w szachy, rodzaje bierek, które znajdują się na szachownicy oraz zasady poruszania się króla po szachownicy. Na więcej nie starczyło czasy więc zasady poruszania się pozostałych bierek oraz podstawowe zasady gry w szachy dzieci poznają na kolejnych zajęciach, na które już dziś zapraszamy.

Programowanie na iPadach

Programowaliśmy już w programie Scratch 2.0, a dzisiaj programowaliśmy w programie Scratch Junior. Bezpłatny program dostępny na tabletach i iPadach umożliwia naukę podstaw kodowania w przyjaznym graficznym środowisku. Chłopcy, którzy uczestniczyli w zajęciach, tak wytrwale i pracowicie kodowali, ze udało zrealizować się im dwa wyzwania. Pierwsze zadanie polegała na napisaniu programu, który porusza piłkę i powoduje, że odbija się ona od podłoża na zmienną wysokość. Zadanie to została zrealizowane wzorowa, a jako pierwszy wykonał je najmłodszy uczestnik zajęć. Drugie zadanie dotyczyło napisania skryptu do duszka, który porusza się po labiryncie. To zadanie okazało się trudniejsze ponieważ wymagało narysowania labiryntu w edytorze graficznym oraz napisania całkiem sporej długości skryptu dla duszka. Zdanie trudniejsze, ale również zostawało wykonane bardzo dobrze i oczywiście, jako pierwszy wykonał je najmłodszy uczestnik zajęć.

Warsztaty szachi i kodowanie

Warsztaty decoupage

W dniu 5 października 2016r. już o godz. 10:00 spotkaliśmy się w Pracowni Orange na warsztatach decoupage. Zajęcia zorganizowane zostały dla osób starszy przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zajęcia zdobienia przedmiotów były doskonałym pomysłem na wspaniałe i efektowne rozpoczęcie dnia, dodatkowo goszcząca na warsztatach miła atmosfera spowodowała, że wszyscy opuszczali zajęcia z przysłowiowym bananem na ustach.

Warsztaty decoupage

Warsztaty plastyczne

W dniu 6 października 2016r. w godz. od 16:00 do 18:00 w Pracowni Orange odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez p. Edytę Kurt. Dzieci na warsztatach wykonywały sztuczne dynie, a mianowicie na nadmuchanym balonie naklejali kawałki papieru, które po wyschnięciu i pomalowaniu stawały się dynią. Zajęcia były bardzo inspirujące, a najważniejsze dzieci w nich uczestniczące były zadowolone z ich przebiegu.

Warsztaty plastyczne

Warsztaty robotyki

Zamiast planowanego turnieju w wyniku nieprzewidywalnych problemów dla dzieci, która przybyła w tym dniu do Pracowni Orange odbyły się warsztaty z robotyki. Dzieci mogły zbudować z klocków Lego robota i go zaprogramować. Zadanie okazało się bardzo trudne, ale z pomocą prowadzącego udało się je zrealizować.

Dziękujemy, że byliście z nami!