Noc bibliotek

Opublikowano: wtorek, 26 maj 2015

W najbliższą sobotę to jest 30 maja 2015r. od godz. 18:30 zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Serbach na I krajowe wydanie "Nocy w bibliotece".

plakat

Kolejny numer LIK-u

Opublikowano: wtorek, 28 kwiecień 2015

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru naszej gazetki, pt. "Lokalny Informator Kulturalny". W numerze m.in artykuł o Gminnym Ośrodku Programowania, który działa przy bibliotece, a także informacje o projekcie, pt. "Tablety w bibliotece". W gazetce znajdzie się też podsumowanie warsztatów dla starszaków i projektu "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek szkolnych". Zapraszamy do lektury: LIK 3

LIK3

Konkurs Sieciaki.pl

Opublikowano: wtorek, 28 kwiecień 2015

plakat sieciaki

Darmowe lektury szkolne

Opublikowano: wtorek, 28 kwiecień 2015

Na bookto.pl zgromadzono prawdopodobnie największą w Polsce bazę bezpłatnych e-booków. Pośród darmowych książek elektronicznych znajduje się około 300 lektur szkolnych zalecanych przez MEN, które możecie za darmo ściągnąć z legalnych źródeł. Są to przede wszystkim książki z kategorii klasyka literatury, czyli dzieła, które trafiły już do domeny publicznej i można z nich korzystać bez ograniczeń (autorskie prawa majątkowe wygasły lub nigdy te książki nie były nimi objęte) lub zostały udostępnione na wolnej licencji.  Brakuje dzieł autorów z XX wieku, ale dobre i to.

darmowe-lektury-szkolne.pdf

Czytaj więcej: Darmowe lektury szkolne

Najlepsza polska książka!

Opublikowano: wtorek, 21 kwiecień 2015

8 kwietnia wystartowało głosowanie na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2014 ze wspaniałą nagrodą w postaci 10 tys. zł ufundowaną przez Miasto Wrocław oraz dyplomem z grafiką mistrza ilustracji Józefa Wilkonia. Kapituła nagrody zdecydowała się wyróżnić książki, które choć adresowane do najmłodszych, dostarczą wielu czytelniczych radości również tym nieco większym i zupełnie dorosłym. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 30 maja na gali finałowej we wnętrzach Ratusza Miejskiego we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Najlepsza polska książka!