Spotkanie literacko-plastyczne

Opublikowano: piątek, 17 kwiecień 2015

W dniu 11 czerwca 2015r. (czwartek) w GBP w Przedmościu o godzinie 11:00 odbedzie się spotkanie literacko-plastyczne z Panią Joanną Zagner-Kołat.

W warsztatach plastycznych, które poprowadzi Pani Joanna uczestniczyć będą uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Z książką na walizkach".

Zksiazkanawalizkach2015

Robot porusza się po linii

Opublikowano: czwartek, 16 kwiecień 2015

Nie ma nic lepszego niż zabawa, a dodatkowo zabawa połączona z nauką to wymarzona forma edukacji dziecka. Ta forma edukacji pozaformalnej doskonale jest realizowana w bibliotece publicznej w Serbach. Uczestnicy zajęć w ramach GO_PRO budują roboty, programują je, sterują, nagrywają i obrabiają filmy za pomocą iPadów.

DSC 0294

Czytaj więcej: Robot porusza się po linii

A TO HISTORIA!

Opublikowano: czwartek, 16 kwiecień 2015

regulamin konkursu

Z książką na walizkach

Opublikowano: czwartek, 16 kwiecień 2015

Po raz dwunasty organizowane będą spotkania dzieci i młodzieży w ramach projektu pt. "Z książką na walizkach". Tego roczna akcja bedzie przebiegac pod hasłem "Na tropie tajemnic, czyli z kisążką na walizkach po Dolnym Śląsku". 

Główną ideą projektu jest propagowanie czytelnictwa i bibliotek. W naszej bibliotece w Przedmościu w ramach całej akcji zorganizowane zostanie spotkanie autorskie z Panią Joanną Zagner-Kołat. Spotkanie odbędzie sie w dniu 11 czerwca 2015r. w bibliotece w Przedmościu.

Pani Joanna jest ilustratorką książek, komiksów i opowiadań dla dzieci. Zdobyła wiele nagród, m.in. Małego i Dużego Donga 2007 za książkę Bery, gangster i góra kłopotów Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby oraz główną nagrodę Media Trendy i KTR za projekt portalu www.kula.gov.pl.

Podsumowanie całego projektu będzie miało miejsce w Polkowicach w dniu 13 czerwca 2015r.

Ipad plus Robot

Opublikowano: środa, 01 kwiecień 2015

Na kolejnych zajęciach w ramach Gminnego Ośrodka Programowania, uczestnicy warsztatów skonstruowali roboty, którymi poruszali za pomocą iPadów. Jak się później okazało robot musiał być solidnie skonstruowany żeby wykonywał wszystkie polecenia wydawane przez użytkownika iPad-a. Testem dla robotów i ich użytkowników był wyścig po wyznaczonej trasie. Na udostępnionych filmikach można zauważyć, że sterowanie za pomocą iPada dla niewprawionych użytkowników do łatwych nie należy. Film1

 

DSC 0238