Z pamiętnika Klubu Kodera

Opublikowano: wtorek, 12 lipiec 2016

Okres wakacji pozwala na pewne usystematyzowanie i poukładanie dostępnych materiałów, które dotychczas nie ujrzały światła dziennego, a które pokazują jak wspaniale na zajęciach pracują uczestnicy Klubu Kodera. Poniżej prezentujemy link do filmiku, w którym przedstawiamy jak dzieci wykorzystywały umiejętności programowanie do podboju kosmosu, sterowania robotem, obsługi karuzeli i żurawia oraz do wielu innych przydatnych i pomocnych w codziennym życiu rzeczy.

 

Czytaj więcej: Z pamiętnika Klubu Kodera

Smerfy istnieją i mają się dobrze!

Opublikowano: czwartek, 30 czerwiec 2016

"(...) jeśi chcecie zobaczyć Smerfów las, przed ekran dziś zapraszam was" tak brzmią słowa piosenki z animowanej wersji bajki dla dzieci pt. Smerfy. W dniu 9 kwietnia 2016r. najmłodsze dzieci Zespołu Szkół w Przedmościu w celu zobaczenia Smerfów nie musiały siadać przed szklanym ekranem, ponieważ doświadczyły ich obecności na żywo. Sala gimnastyczna dzięki aktorom i scenografii zamieniła się w bajkową wioskę Smerfów. Zawodowi aktorzy wspólnie z dziećmi wcielili się w Smerfy i stoczyli walkę ze złym i okrutnym czarodziejem o imieniu Gargamel i jego rudym kotem Klakierem. Zabawa była przednia!

Smerfy1

Smerfy2

 

VIII forum Bibliotekarzy

Opublikowano: środa, 18 maj 2016

W dniu 27 kwietnia 2016r. p. Mateusz Krasicki - dyrektor GBP w Przedmościu wziął udział w VIII forum Bibliotekarzy Dolnegośląska zorganizowanym przez Dolnośląska Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Pan Mateusz Krasicki wystąpił z wykładem dotyczącym funkcjonowania Gminnego Ośrodka Programowania przy bibliotece w Przedmościu i w Serbach. Szczegółową relację z wydarzenia można przeczytać pod następującym linkiem: VIII Forum

IMG 1569

Lecimy w kosmos

Opublikowano: wtorek, 05 kwiecień 2016

Coraz bliżej do Misji na Marsa członków Klubu Kodera. Przez cały miesiąc próbujemy swoich sił z konstruowaniem budynków potrzebnych do zrealizowania owej misji. Oczywiście nie zapominamy o rozwijaniu zdolności programistycznych bez których nasza misja nie zostanie zrealizowane. W czasie przygotowań do startu ćwiczymy swoje umiejętności programowania w czasie treningów. Na ostatnich zajęciach poznawaliśmy możliwości silników dużych oraz możliwości ich zaprogramowania pod każdym kątem. I tak wiemy co znaczy i czym się różni jedź przez określoną ilość sekund, stopni lub obrotów. Potrafimy również określać moc silników, a także sprawić, aby robot zawracał na kilka różnych sposobów. Mamy moc!

DSC 0831

Czytaj więcej: Lecimy w kosmos

Robotyka w Pracowni Orange

Opublikowano: wtorek, 05 kwiecień 2016

Nie mogło zabraknąć zajęć z programowania w nowo otwartej Pracowni Orange w Przedmościu. Zajęcia na razie odbywają się tam raz w miesiącu, ale jak będzie większe zainteresowanie to zwiększymy naszą aktywność odwiedzin w tamtejszej pracowni.

Dzieci na zajęciach uczą się podstaw budowy i konstrukcji robotów oraz podstaw pracy w programie Lego Mindstorms Education EV3. Było to pierwsze zetknięcie dzieci z tym rodzajem klocków, ale po ich reakcjach widać, że zorganizowanie zajęć było doskonałym pomysłem organizatorów.

DSC 0816

Czytaj więcej: Robotyka w Pracowni Orange