Nowości wydawnicze

Opublikowano: poniedziałek, 18 styczeń 2016

WARTO PRZECZYTAĆ

 Dziewczyna z pociagu

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów.
Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.
I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

   
   
   
   
   
   
   

Zbudowaliśmy Znapa :)

Opublikowano: niedziela, 17 styczeń 2016

Nie ma jak zacząć Nowy Rok z przytupem. Julia, Misia i Paula postanowiły, że rok 2016 rozpoczną ambitnie i skonstruowały Znap-a. To bez wątpienia była najtrudniejsza konstrukcja z jaką do tej pory musieli zmierzyć się członkowie Klubu Kodera.

DSC 0266

Czytaj więcej: Zbudowaliśmy Znapa :)

GO_PRO nowe wyzwania!

Opublikowano: niedziela, 17 styczeń 2016

Na członków Klubu Kodera i uczestników zajęć z robotyki oraz programowania w 2016r. czekają nowe wyzwania. Dla grupy starszej zakupione zostały dwa  zestawy dodatkowych klocków Lego Mindstorms EV3 Education. Dodatkowy zestaw klocków pozwoli na konstruowanie bardziej zaawansowanych technicznie robotów. Młodzież będzie mogła m. in. skonstruować: Znap-a. Tank-Bot-a, Słonia, Stair Climber, Spinner Factory, Remote Control oraz niezliczoną ilość własnych robo-konstrukcji.

lego dodatkowe

Czytaj więcej: GO_PRO nowe wyzwania!

Tak powstała Pracownia Orange

Opublikowano: niedziela, 03 styczeń 2016

W ramach przypomnienia. Jednym z najważniejszych wydarzeń 2015 roku w Gminie Głogów bez wątpienia było otwarcie Pracowni Orange w Przedmościu. Poniżej link do prezentacja o powstaniu Pracowni Orange w Przedmościu.

Pracownia Orange

pracownia orange

Sieć GO_PRO ma roczek

Opublikowano: niedziela, 03 styczeń 2016

We wrześniu 2015r. sieć Gminnych Ośrodków Programowania skończyła roczek. Dzięki ośrodkom GO_PRO dzieci oraz młodzież przy pomocy klocków LEGO MINDSTORMS EV3 i LEGO WEDO rozwija swoje umiejętności z zakresu programowania. Sieć cieszy się dużą popularnością w każdej miejscowości, w której się znajduje. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież z Gminy Głogów na zajęcia GO_PRO, które odbywają się w gminnej bibliotece.

skanowanie0004

Czytaj więcej: Sieć GO_PRO ma roczek