Nowe karty biblioteczne

Opublikowano: wtorek, 02 sierpień 2016

Od 1 sierpnia 2016r. każdy użytkownik Biblioteki Publicznej  Gminy Głogów otrzyma bezpłatnie kartę biblioteczną. Nowa plastikowa karta pozwoli na przyspieszenie procesu rejestracji zwrotów i wypożyczeń księgozbioru. W celu otrzymania karty należy przyjść do biblioteki z dowodem osobistym lub w przypadku dzieci i młodzieży z legitymacją szkolną.

kary2komp

Z pamiętnika Klubu Kodera

Opublikowano: wtorek, 12 lipiec 2016

Okres wakacji pozwala na pewne usystematyzowanie i poukładanie dostępnych materiałów, które dotychczas nie ujrzały światła dziennego, a które pokazują jak wspaniale na zajęciach pracują uczestnicy Klubu Kodera. Poniżej prezentujemy link do filmiku, w którym przedstawiamy jak dzieci wykorzystywały umiejętności programowanie do podboju kosmosu, sterowania robotem, obsługi karuzeli i żurawia oraz do wielu innych przydatnych i pomocnych w codziennym życiu rzeczy.

 

Czytaj więcej: Z pamiętnika Klubu Kodera

Smerfy istnieją i mają się dobrze!

Opublikowano: czwartek, 30 czerwiec 2016

"(...) jeśi chcecie zobaczyć Smerfów las, przed ekran dziś zapraszam was" tak brzmią słowa piosenki z animowanej wersji bajki dla dzieci pt. Smerfy. W dniu 9 kwietnia 2016r. najmłodsze dzieci Zespołu Szkół w Przedmościu w celu zobaczenia Smerfów nie musiały siadać przed szklanym ekranem, ponieważ doświadczyły ich obecności na żywo. Sala gimnastyczna dzięki aktorom i scenografii zamieniła się w bajkową wioskę Smerfów. Zawodowi aktorzy wspólnie z dziećmi wcielili się w Smerfy i stoczyli walkę ze złym i okrutnym czarodziejem o imieniu Gargamel i jego rudym kotem Klakierem. Zabawa była przednia!

Smerfy1

Smerfy2

 

VIII forum Bibliotekarzy

Opublikowano: środa, 18 maj 2016

W dniu 27 kwietnia 2016r. p. Mateusz Krasicki - dyrektor GBP w Przedmościu wziął udział w VIII forum Bibliotekarzy Dolnegośląska zorganizowanym przez Dolnośląska Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Pan Mateusz Krasicki wystąpił z wykładem dotyczącym funkcjonowania Gminnego Ośrodka Programowania przy bibliotece w Przedmościu i w Serbach. Szczegółową relację z wydarzenia można przeczytać pod następującym linkiem: VIII Forum

IMG 1569

Lecimy w kosmos

Opublikowano: wtorek, 05 kwiecień 2016

Coraz bliżej do Misji na Marsa członków Klubu Kodera. Przez cały miesiąc próbujemy swoich sił z konstruowaniem budynków potrzebnych do zrealizowania owej misji. Oczywiście nie zapominamy o rozwijaniu zdolności programistycznych bez których nasza misja nie zostanie zrealizowane. W czasie przygotowań do startu ćwiczymy swoje umiejętności programowania w czasie treningów. Na ostatnich zajęciach poznawaliśmy możliwości silników dużych oraz możliwości ich zaprogramowania pod każdym kątem. I tak wiemy co znaczy i czym się różni jedź przez określoną ilość sekund, stopni lub obrotów. Potrafimy również określać moc silników, a także sprawić, aby robot zawracał na kilka różnych sposobów. Mamy moc!

DSC 0831

Czytaj więcej: Lecimy w kosmos