Młody naukowiec, czas START!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

Od stycznia 2019r. Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu wraz z filią w Serbach realizuje projekt pt. „Młody naukowiec!”. Na realizację projektu biblioteka otrzymała 10 tys. zł z Fundacji BKF w ramach jest sztandarowego programu „Na dobry początek!”.

 

Czytaj więcej: Młody naukowiec, czas START!

Trzy latek jest wielki!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

"Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – 28 tys. nowych czytelników.  Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt pilotażowy skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Czytaj więcej: Trzy latek jest wielki!

Zapraszamy na spotkanie!

Opublikowano: środa, 10 październik 2018

W dniu 19 października 2018r. do Gminną Bibliotekę Publiczną w Przedmościu odwiedzi Pani Agnieszka Frączek. W swojej twórczości pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w Przedmościu o godz. 10:10. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książek i uzyskania autografu poetki. Serdecznie zapraszamy!

Fraczek001

Regulamin konkursu fotograficznego!

Opublikowano: wtorek, 25 wrzesień 2018

plakat z regulaminem 2018

Polska na szóstkę!

Opublikowano: wtorek, 25 wrzesień 2018

NA WALIZKACH odsłona2 70x50 cm cmyk