Aktualności

Spotkanie z Wojciechem Widłakiem

Utworzono: sobota, 15, październik 2016

W dniu 19 października 2016r. o godz. 10:30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serbach spotkają się z autorem książek dla dzieci Wojciechem Widłakiem. Autor młodemu pokoleniu znany jest przede wszystkim z serii przygód o Panu Kuleczce. Spotkanie zorganizowane zostanie przez MBP w Głogowie.

warsztaty kalina

Wielka Liga Czytelników

Utworzono: sobota, 08, październik 2016

W roku szkolnym 2016/2017 Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu została koordynatorem powiatowym ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników.

plakat wlc 2016 17kompresja

Czytaj więcej: Wielka Liga Czytelników

Tydzień Pracowni Orange

Utworzono: piątek, 30, wrzesień 2016

W dniach od 3 do 8 października 2016r. obchodzić będziemy Tydzień Pracowni Orange. Z tej okazji każdego dnia w Pracowni Orange będzie miało miejsce szczególne wydarzenia.

plakat tydzien

Czytaj więcej: Tydzień Pracowni Orange

"Na dobry początek!"

Utworzono: poniedziałek, 26, wrzesień 2016

Biblioteka złożyła wniosek w programie Fundacji BGK.  Celem konkursu „Na dobry początek!” jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich i małych miejscowości, a także wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci, wspieranie integracji  rodzin o niskim statusie społeczno-ekonomicznym oraz integracji wielopokoleniowej. Dofinansowanie projektów wynosi od 3 do 10 tys. zł i obejmuje przygotowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci w wieku 2-8 lat, zakup pomocy dydaktycznych, a także porady specjalistyczne dla dzieci oraz warsztaty dla rodziców.

logo

Czytaj więcej: "Na dobry początek!"