Aktualności

My też czytaliśmy!

Utworzono: wtorek, 06, wrzesień 2016

W dniu 3 września 2016r. Biblioteka Publiczna Gminy Głogów przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt. „Narodowe Czytanie”. Głośne czytanie książki Henryka Sienkiewicza pt. „Quo Vadis” odbyło się w bibliotece w Serbach. W akcji udział wzięli uczniowie miejscowej szkoły, nauczyciele oraz radni Gminy Głogów: p. Ewa Ładziak i p. Jolanta Krasicka. Czytanie książki polskiego noblisty odbywało się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Zapraszamy wszystkich za rok. J

Narodowe Czytanie w bibliotece w Serbach

Utworzono: wtorek, 30, sierpień 2016

W dniu 3 wrześnina 2016r. o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich miłośników literatury pieknej do biblioteki w Serbach. W tym dniu w murach biblioteki odbędzie się akcja głośnego czytania książki Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis". Wydarzenie odbywa się w ramach "Narodowego Czytania" pod Patronatem Honorowym Pary Prezydeckiej.

ncjpg2016

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w bibliotece w Serbach

Narodowe Czytanie "Quo vadis"

Utworzono: środa, 17, sierpień 2016

3 września 2016 roku odbędzie się Narodowe Czytanie pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Tegoroczna lektura to "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później "Trylogii" Henryka Sienkiewicza.

baner-01 nc

Nowe karty biblioteczne

Utworzono: wtorek, 02, sierpień 2016

Od 1 sierpnia 2016r. każdy użytkownik Biblioteki Publicznej  Gminy Głogów otrzyma bezpłatnie kartę biblioteczną. Nowa plastikowa karta pozwoli na przyspieszenie procesu rejestracji zwrotów i wypożyczeń księgozbioru. W celu otrzymania karty należy przyjść do biblioteki z dowodem osobistym lub w przypadku dzieci i młodzieży z legitymacją szkolną.

kary2komp