Aktualności

Narodowe Czytanie "Quo vadis"

Utworzono: środa, 17, sierpień 2016

3 września 2016 roku odbędzie się Narodowe Czytanie pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Tegoroczna lektura to "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później "Trylogii" Henryka Sienkiewicza.

baner-01 nc

Nowe karty biblioteczne

Utworzono: wtorek, 02, sierpień 2016

Od 1 sierpnia 2016r. każdy użytkownik Biblioteki Publicznej  Gminy Głogów otrzyma bezpłatnie kartę biblioteczną. Nowa plastikowa karta pozwoli na przyspieszenie procesu rejestracji zwrotów i wypożyczeń księgozbioru. W celu otrzymania karty należy przyjść do biblioteki z dowodem osobistym lub w przypadku dzieci i młodzieży z legitymacją szkolną.

kary2komp

Z pamiętnika Klubu Kodera

Utworzono: wtorek, 12, lipiec 2016

Okres wakacji pozwala na pewne usystematyzowanie i poukładanie dostępnych materiałów, które dotychczas nie ujrzały światła dziennego, a które pokazują jak wspaniale na zajęciach pracują uczestnicy Klubu Kodera. Poniżej prezentujemy link do filmiku, w którym przedstawiamy jak dzieci wykorzystywały umiejętności programowanie do podboju kosmosu, sterowania robotem, obsługi karuzeli i żurawia oraz do wielu innych przydatnych i pomocnych w codziennym życiu rzeczy.

gopro

 

Czytaj więcej: Z pamiętnika Klubu Kodera

Klub Kodera, a Lego Wedo

Utworzono: wtorek, 05, lipiec 2016

Na zajęciach Klubu Kodera  dzieci w wieku 6 – 9 lat uczyły się programować na programie Lego WeDo 1.0. Dzięki klockom, silnikom oraz czujnikom odległości i przechyłu dzieci mogły zobaczyć efekt działania napisanego przez siebie algorytmu. Program, w którym się programuje zestawy Lego WeDo pozwala zrozumieć zasady działania: powtórzeń, trybu warunku i poszczególnych bloczków.

KKodera01

Czytaj więcej: Klub Kodera, a Lego Wedo