JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Pasowanie pierwszaków

Opublikowano: sobota, 10 grudzień 2022
W piątek 9 grudnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Przedmościu odwiedziła przesympatyczna grupa pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przedmościu. 
Dzieci zwiedziły bibliotekę i chętnie pobuszowały po półkach – ich szczególnym zainteresowaniem cieszył się cykl książek o Harrym Potterze autorstwa Joanne K. Rowling, a także opowieści ze świata Minecrafta. Następnie pierwszaki udały się do Pracowni Orange i świetlicy środowiskowej, gdzie mogły zobaczyć praktyczne zastosowanie długopisu 3D oraz plotera laserowego – na ich prośbę Agnieszka i Natalia zaprojektowały i wykonały breloczek do kluczy. Odbyły się także zajęcia plastyczne, podczas których dzieci przygotowywały wesołe reniferki z włóczki, kleju i drewnianych elementów dekoracyjnych. Wizytę zakończyło pasowanie na czytelnika, połączone z wręczeniem drobnych upominków. Dziękujemy bardzo za spotkanie i oczywiście zapraszamy ponownie!
 
preview preview
preview preview

Przedszkolaki w bibliotece

Opublikowano: sobota, 03 grudzień 2022

W czwartek 1 grudnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Przedmościu odwiedziła grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przedmościu.

Po zwiedzeniu biblioteki i przeszukaniu półek dzieci wybrały lekturę do głośnego czytania – była to książka Geoffroya de Pennarta pod tytułem „Wilk powrócił”. Następnie grupa udała się do Pracowni Orange i świetlicy środowiskowej, gdzie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, połączone z wręczeniem wyprawek czytelniczych i zestawów upominków. Wizytę zakończyły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci malowały gipsowe ozdoby z motywami świątecznymi, takimi jak choinki, bałwanki czy gwiazdki.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

preview preview

Zapraszamy na kolejne pogaduchy!

Opublikowano: środa, 16 listopad 2022

Zapraszamy na listopadowe Książkowe Pogaduchy! Spotykamy się w środę 23 listopada o godz. 18 w bibliotece w Serbach, gdzie przy kawie, herbacie i ciasteczkach porozmawiamy m.in. o powieści Ashley Rhodes-Courter „Dwa zwykłe słowa” (można ją sobie wcześniej wypożyczyć), a także zagramy w nietrudną, bardzo przyjemną grę Dixit. Jeśli lubisz czytać i masz ochotę miło spędzić wieczór, biblioteka w Serbach serdecznie zaprasza.

preview preview 

preview

 

Zakończyliśmy Działaj Lokalnie

Opublikowano: środa, 16 listopad 2022

W poniedziałek 14 listopada w bibliotece i świetlicy środowiskowej w Serbach odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Działaj Lokalnie „Spotkania z przygodą i przyrodą w Gminie Głogów”. Agnieszka Biegas, Ewelina Murzyńska i Małgorzata Soś zaprosiły dzieci na teatrzyk kukiełkowy „Zajączek i pory roku”. Następnie zgromadzeni w świetlicy mogli przypomnieć sobie tegoroczne warsztaty i zajęcia, oglądając filmową prezentację zdjęciową. Dla wszystkich osób, które wzięły udział w warsztatach teatralnych, makramy, dekupażu i stolarskich, przygotowano pamiątkowe dyplomy i upominki. Gościem specjalnym spotkania była Ewa Smutyło ze stowarzyszenia LGD Kraina Łęgów Odrzańskich – koordynatorka programu grantowego Działaj Lokalnie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

 preview preview

Czytaj więcej: Zakończyliśmy Działaj Lokalnie

Zaduszki Poetyckie w bibliotece

Opublikowano: środa, 09 listopad 2022

7 listopada biblioteka i świetlica środowiskowa w Serbach zorganizowały Zaduszki Poetyckie. Liryczny wieczór poezji wprowadził nas w nastrój refleksji nad mijającym czasem, stał się okazją do wspomnień. Mieliśmy okazję „zatrzymać się”, przeżyć chwile skupienia, zadumy, a swoje myśli skierowaliśmy ku nieobecnym poetom. Wspomnieliśmy twórczość Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Adama Zagajewskiego, Karola Wojtyły, Czesława Miłosza, Edwarda Stachury. Oprócz oryginalnych wierszy, mieliśmy również przyjemność wysłuchać wielu piosenek o tematyce przemijania.

 preview preview

Czytaj więcej: Zaduszki Poetyckie w bibliotece