Aktualności

Afryka, czy nadal dzika?

Utworzono: wtorek, 06, wrzesień 2016

W dniu 20 października 2016r. w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Głogów  Serbach odbędzie się spotkanie autorskie z polskim podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem. Pan Piotr w czasie spotkania opowie o kontynencie afrykańskim o jego różnorodności kulturowej i geograficznej.  Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 80 minut. Na spotkanie zapraszamy wszystkich miłośników podróżowania!

plakat11

 

 

Grywalizacja

Utworzono: wtorek, 06, wrzesień 2016

GRYWALIZACJA W BIBLIOTECE

Grywalizacja jest to dziedzina, która wykorzystuje mechanikę gier do zachęcania ludzi, aby robili rzeczy, na które zazwyczaj nie mają ochoty lub nie wiedzą, że mogą je zrobić inaczej. Grywalizascja wykorzystuje elementy gier w kontekstach, które nie są związane z grami po to, by zmotywować ludzi.

CEL:

Zachęcić ludzi do aktywnego uczestnictwa w warsztatach, zajęciach, spotkaniach, wydarzeniach, które organizuje i promuje Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Głogów.

Zwiększyć zaangażowanie i motywację osób w każdym wieku w zakresie czytania książek i publikacji dostępnych w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Głogów.

Czytaj więcej: Grywalizacja

My też czytaliśmy!

Utworzono: wtorek, 06, wrzesień 2016

W dniu 3 września 2016r. Biblioteka Publiczna Gminy Głogów przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt. „Narodowe Czytanie”. Głośne czytanie książki Henryka Sienkiewicza pt. „Quo Vadis” odbyło się w bibliotece w Serbach. W akcji udział wzięli uczniowie miejscowej szkoły, nauczyciele oraz radni Gminy Głogów: p. Ewa Ładziak i p. Jolanta Krasicka. Czytanie książki polskiego noblisty odbywało się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Zapraszamy wszystkich za rok. J

Narodowe Czytanie w bibliotece w Serbach

Utworzono: wtorek, 30, sierpień 2016

W dniu 3 wrześnina 2016r. o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich miłośników literatury pieknej do biblioteki w Serbach. W tym dniu w murach biblioteki odbędzie się akcja głośnego czytania książki Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis". Wydarzenie odbywa się w ramach "Narodowego Czytania" pod Patronatem Honorowym Pary Prezydeckiej.

ncjpg2016

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w bibliotece w Serbach