WeDo 2.0 w Pracowni Orange!

Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019

W dniu 29 stycznia 2019r. w Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się zajęcia z nauki kodowania przy wsparciu klocków Lego WeDo 2.0. Uczestnicy warsztatów pracując w grupach 2-3 osobowych w pierwszym etapie zajęć budowali samochód wyścigowy, a następnie w specjalnej aplikacji programowali robota w celu zaliczenia konkretnego zadania.

Czytaj więcej: WeDo 2.0 w Pracowni Orange!

Photony odwiedziły przedszkolaków!

Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019

W dniu 29 stycznia 2019r. Photony otrzymane w ramach programu "Kodowanie w bibliotece" odwiedziły przedszkolaków w przedszkolu w Borku. Dzieci w wieku 2 - 6 lat po raz pierwszy spotkały się z takimi robotami i warsztaty z nimi sprawiły im wiele radości.

Czytaj więcej: Photony odwiedziły przedszkolaków!

Roboty, tablety i Scottie Go dla biblioteki!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

Biblioteka w celu promocji kodowania wyposażona została przez FRSI w 3 tablety marki Huawej, 3 roboty Photon oraz 3 gry Scottie Go. Dodatkowo biblioteka z własnych środków zakupiła 2 roboty Photon.

Otrzymane tablety zostały zabezpieczone przed uszkodzeniem przez naklejenie folii ochronnych na ekrany i umieszczenie ich w etui.

Kodowanie w bibliotece!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

W GBP w Przedmościu od lutego 2019r. rozpocznie się realizacja programu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  pt. „Kodowanie w bibliotece”.

Na warsztatach dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym będą poznawać podstawy kodowania przy wsparciu robotów Photon, tabletów i gry Scottie Go.

W Przedmościu zajęcia odbywać się będą w poniedziałki od. godz. 16:30 do 17:30, a w Serbach w każdy czwartek od. godz. 16:30 do 17:30.

Zapraszamy na warsztaty! Zaczynamy po feriach!

Młody naukowiec, czas START!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

Od stycznia 2019r. Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu wraz z filią w Serbach realizuje projekt pt. „Młody naukowiec!”. Na realizację projektu biblioteka otrzymała 10 tys. zł z Fundacji BKF w ramach jest sztandarowego programu „Na dobry początek!”.

 

Czytaj więcej: Młody naukowiec, czas START!