JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Micro:bit plus robot Maqueen równa się super zabawa!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Dzieci w wieku 10-14 lat wzięły udział w zajęciach z programowania płytki micro:bit i robota maqueen. Warsztaty odbyły się w ramach zajęć prowadzonych przez GBP w Przedmościu z projektu Fajne Granty TMobile. W trakcie warsztatów dzieci zbudowały robota Maqueen, którego następnie zaprogramowali w aplikacji MakeCode.

Czytaj więcej: Micro:bit plus robot Maqueen równa się super zabawa!

Code Week 2020

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

W okrojonym zakresie w porównaniu do lat poprzednich udało się zrealizować w bibliotece i w Pracowni Orange CodeWeek 2020. Dzieci i młodzież uczestnicząca w zorganizowanych dla nich warsztatach zdobywała umiejętności programistyczne i modelowania przestrzennego.

Czytaj więcej: Code Week 2020

CZYTAJ.PL

Opublikowano: wtorek, 03 listopad 2020

W dniu 1 listopada wystartowała największa akcja czytelnicza w Polsce. W rekordowej edycji Czytaj PL 2019 ponad 50 000 użytkowników przeczytało książki aż 130 tysięcy razy! Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Organizatorzy motywują miłośników książek do bicia kolejnych rekordów i zachęcają, by znowu czytać, oferując im w aplikacji Woblink 12 najświeższych tytułów popularnych i uznanych autorów, m.in. Dominiki Słowik, Mariusza Szczygła, Jakuba Małeckiego, Mikołaja Łozińskiego i Remigiusza Mroza. Czytaj PL rusza 2 listopada i potrwa cały miesiąc.

Czytaj więcej: CZYTAJ.PL

Weź udział w konkursie plastycznym!

Opublikowano: piątek, 02 październik 2020

Biblioteka zaprasza młodych czytelników do wzięcia w gminnym konkursie plastycznym pt. "Mój ulubiony bohater baśni i bajek." 

obraz pobrany ze strony pixabay.com

Czytaj więcej: Weź udział w konkursie plastycznym!

Przedszkolaki w bibliotece!

Opublikowano: wtorek, 29 wrzesień 2020

W dniu 23 września 2020r. bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z biblioteką oraz klubem kreatywności działającym przy bibliotece. W trakcie zwiedzania odbyła się pogadanka na tematy związane z biblioteką.

Czytaj więcej: Przedszkolaki w bibliotece!