JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Turniej ekozagadek za nami!

Opublikowano: wtorek, 14 czerwiec 2022

13 czerwca w sali sensorycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach odbył się turniej „Ekołamigłówki Tęgiej Główki”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminę Głogów. Uczestnicy zmagań – dwunastu uczniów klas ósmych z Przedmościa i Serbów – w ciągu 60 minut rozwiązywali zestaw różnorodnych łamigłówek (krzyżówek, zagadek, rebusów), głównie o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Po podliczeniu punktów okazało się, że z przygotowanymi zadaniami najlepiej poradził sobie Natan Śnioszek z Przedmościa, wyprzedzając na podium Bastiana Przybylskiego i Emila Zborowskiego (obaj z Serbów). W czołowej szóstce znaleźli się jeszcze Mateusz Calów, Dawid Gniewosz i Kacper Grasza (Serby). Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, wręczane przez Zastępcę Wójta Gminy Głogów Martę Vašiček, oraz liczne nagrody ufundowane przez Gminę Głogów i Bibliotekę: książki, gry, plecaki, sprzęt sportowy.

Biblioteka serdecznie dziękuje uczniom i ich opiekunom (za wspólną zabawę), władzom gminy (za ufundowanie nagród), a także dyrekcji szkoły w Serbach – za gościnę i przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla uczniów.

preview preview

Czytaj więcej: Turniej ekozagadek za nami!

Mamy grant z Działaj Lokalnie!

Opublikowano: poniedziałek, 13 czerwiec 2022

Grupa, w skład której weszły bibliotekarki Agnieszka Biegas i Małgorzata Soś oraz Ewelina Murzyńska z Gminnego Ośrodka Kultury, z sukcesem przygotowała wniosek do Lokalnego Konkursu Grantowego „Działaj Lokalnie”, ogłoszonego przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich. Projekt edukacyjny, zatytułowany „Spotkania z przygodą i przyrodą – działaj z nami lokalnie latem i jesienią w Gminie Głogów”, został wysoko oceniony przez komisję konkursową i uzyskał dofinansowanie w wysokości 4500 zł. W ramach projektu w gościnnych progach biblioteki i GOK-u odbędą się m.in. warsztaty stolarskie (budowanie domków dla jerzyków), teatralne i plastyczne, zajęcia z decoupage’u i wyplatania makram, a także gry terenowe. Realizacja projektu potrwa od lipca do października, a jego rozliczeniem zajmie się Gminna Biblioteka Publiczna.

preview

Przedszkolaki - zapraszamy!

Opublikowano: sobota, 11 czerwiec 2022

Z przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece jest kontynuowana akcja w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Warto przyjść z dzieckiem do naszej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym (3-6 lat) czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza, przygotowana przez Instytut Książki. Za każdą wizytę w bibliotece dziecko otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek młody czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego książkowe zainteresowania, otrzyma także w prezencie książkę oraz Kartę Małego Czytelnika.

Serdeczne zapraszamy!

 preview

 

Legendy kaszubskie i Dzień Mamy

Opublikowano: sobota, 11 czerwiec 2022

W maju biblioteka wspólnie ze świetlicą środowiskową w Serbach zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci z okazji Dnia Mamy. Uczestnicy warsztatów mogli wykonać dla swoich mam laurki, kwiaty i wazoniki. Dzieci wspólnie wykonały także gazetkę biblioteczną z wierszykami i portretami swoich mam.

Z kolei w poniedziałek 30 maja w bibliotece w Serbach odbył się Dzień Kaszubski, czyli spotkanie z literaturą i kulturą regionalną. Dzieci próbowały swoich sił w czytaniu legend i opowieści kaszubskich, które przedstawione były na dziesięciu pięknie ilustrowanych planszach. Celem zajęć było przybliżenie najmłodszym czytelnikom gwary Kaszubów, poznanie kaszubskich strojów oraz symboliki kolorów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za miłe spotkanie!

preview preview

preview preview