Aktualności

Code Week 2016

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

Po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu zgłosiła swój udział w Tygodniu Programowania. Tegoroczna akcja w Polsce odbywała się w dniach 15 – 23 października. W ramach akcji w bibliotece w Serbach oraz w Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się zajęcia z robotyki.

CodeWeek1

Czytaj więcej: Code Week 2016

Czytamy dla przyjemności!

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

W dniu 19 października 2016r. w ramach działań powiatowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie oraz przy współpracy z GBP w Przedmościu zorganizowane zostało spotkanie autorskie dla dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej w Serbach z Wojciechem Widłakiem.

widlak3

Czytaj więcej: Czytamy dla przyjemności!

Nic się nie może zmarnować!

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

Powyższy stwierdzenie można wywnioskować z prelekcji podróżnika Piotra Kowalczyka, który w dniu 20 października 2016r. spotkał się z młodzieżą gimnazjalną w bibliotece publicznej w Serbach. Spotkanie zorganizowane zostało przez GBP w Przedmościu w ramach jej działań statutowych.

plakat11

Czytaj więcej: Nic się nie może zmarnować!

GO_PRO nowe możliwości

Utworzono: sobota, 15, październik 2016

Od października 2016r. zajęcia w ramach projektu Gminne Ośrodki Programowania będą jeszcze efektywniejsze. Stanie się tak za sprawą zakupienia dwóch nowych zestawów edukacyjnych klocków Lego Mindstorms EV3. Klocki wraz z licencją na program zostały zakupione z dotacji Urzędu Gminy Głogów. Od teraz jednocześnie w zajęciach będzie mogło wziąć udział od 8 do 12 osób. Jednocześnie biblioteka złożyła projekt do Fundacji KGHM Polska Miedź o wsparcie finansowe w zakupie klocków Lego WeDo 2.0, klocków Lego Mindstorms Education EV3, zestawów nauka, zestawów inżynierskich i energia odnawialna. Teraz czekamy miejmy nadzieję na pozytywną decyzję zarządu.

go pro ain product