JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Nowe pozycje wydawnicze

Opublikowano: piątek, 27 maj 2022

W maju br. Gminna Biblioteka Publiczna dokonała zakupu wielu nowych pozycji książkowych, które zasiliły księgozbiór w Przedmościu i Serbach. Młodsi czytelnicy z pewnością chętnie sięgną m.in. po komiksy o przygodach Asterixa, opowieści o zwierzątkach lub do książeczek z wierszykami ćwiczącymi wymowę. Na starszych miłośników dobrej lektury czekają między innymi: serie powieści Olgi Rudnickiej, Kena Folletta, Maxa Czornyja, powieści Szczepana Twardocha, Piotra Kościelnego, Stephena Kinga, Ryszarda Ćwirleja, Andrzeja Pilipiuka, reportaż „Tajemnice Rosji Putina”, literatura kobieca pióra Agaty Przybyłek. Wartość zakupionych pozycji wydawniczych to ponad 4 tys. zł, a kolejne powiększenie księgozbioru nastąpi już po wakacjach. Serdecznie zapraszamy!

preview preview

Czytaj więcej: Nowe pozycje wydawnicze

Cyfrowe gry edukacyjne w GBP

Opublikowano: piątek, 27 maj 2022

19 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Przedmościu instruktorki GOK-u oraz bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej wzięły udział w kilkugodzinnym szkoleniu, realizowanym w ramach unijnego programu „Cyfrowe GOK-i” (Program Operacyjny Polska Cyfrowa). Szkolenie dotyczyło sposobów prowadzenia zajęć oraz obsługi gry edukacyjnej „Scottie Go!”, w przyjemny i ciekawy sposób uczącej podstaw programowania, z wykorzystaniem kart kodów oraz tabletów. GOK i GBP otrzymają bezpłatnie zestawy gier i tabletów,  i już niedługo z efektów szkolenia będą mogli skorzystać ci młodzi mieszkańcy Gminy Głogów, którzy wezmą udział w wakacyjnych półkoloniach. Szczegóły podamy wkrótce.

 

Czytaj więcej: Cyfrowe gry edukacyjne w GBP

Zabawy plastyczne

Opublikowano: czwartek, 19 maj 2022
18 maja w bibliotece w Serbach odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne dla najmłodszej grupy dzieci. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne z papierowych talerzyków - powstały ciekawe stworki, dinozaury, słoneczka, kwiatki na patyczkach. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu dostarczyły dzieciom wiele radości. Celem zajęć było rozbudzenie wyobraźni, pomysłowości, kreatywności dziecka, odkrywanie przyjemności tworzenia, cieszenie się uzyskanym efektem.
 
preview

Zapraszamy na książkowe pogaduchy

Opublikowano: poniedziałek, 16 maj 2022

preview

Przedszkolaki w bibliotece

Opublikowano: poniedziałek, 16 maj 2022

Na początku maja Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu zorganizowała dla dzieci z przedszkola w Serbach przedstawienie „Krasnoludki – dzielne ekoludki”. Teatrzyk nawiązywał do przestrzegania czystości w lesie oraz dbania o nasze środowisko naturalne. Odbyła się również pogadanka na temat segregacji śmieci, jak należy zachowywać się w lesie, co trzeba robić, aby nasza planeta była czysta. Dzieci słuchały także piosenek ekologicznych.

Ogromną radość sprawiły przedszkolakom zajęcia plastyczne – malowanie kredą. Przed biblioteką zrobiło się kolorowo, pojawiły się wiosenne motyle, kwiaty, drzewa.

preview