Aktualności

Wielka Liga Czytelników

Utworzono: sobota, 08, październik 2016

W roku szkolnym 2016/2017 Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu została koordynatorem powiatowym ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników.

plakat wlc 2016 17kompresja

Czytaj więcej: Wielka Liga Czytelników

Tydzień Pracowni Orange

Utworzono: piątek, 30, wrzesień 2016

W dniach od 3 do 8 października 2016r. obchodzić będziemy Tydzień Pracowni Orange. Z tej okazji każdego dnia w Pracowni Orange będzie miało miejsce szczególne wydarzenia.

plakat tydzien

Czytaj więcej: Tydzień Pracowni Orange

"Na dobry początek!"

Utworzono: poniedziałek, 26, wrzesień 2016

Biblioteka złożyła wniosek w programie Fundacji BGK.  Celem konkursu „Na dobry początek!” jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich i małych miejscowości, a także wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci, wspieranie integracji  rodzin o niskim statusie społeczno-ekonomicznym oraz integracji wielopokoleniowej. Dofinansowanie projektów wynosi od 3 do 10 tys. zł i obejmuje przygotowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci w wieku 2-8 lat, zakup pomocy dydaktycznych, a także porady specjalistyczne dla dzieci oraz warsztaty dla rodziców.

logo

Czytaj więcej: "Na dobry początek!"

Będziemy Mistrzami Kodowania!

Utworzono: poniedziałek, 26, wrzesień 2016

Miło nam poinformować, że "Nasza Biblioteka" została włączona do ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania. Ogólnopolski projekt współfinansowany przez firmę Samsung odbędzie się już po raz czwarty. W ramach projektu, dzieci w wieku od 10 lat uczestniczyć będą w warsztatach, w czasie których poznają podstawy programowania w programie Scratch 2.0. Warsztaty organizowane będą również dla dzieci młodszych. Na tych warsztatach kodowania będziemy uczyć przy wykorzystaniu tabletów i programu Scratch Junior.

Zajęcia odbywać się będą w bibliotece w Serbach oraz w Pracowni Orange w Przedmościu. Zapraszamy wszystkich chętnych. 

mkodowania