JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Mamy wyniki konkursu!

Opublikowano: środa, 18 listopad 2020

Wyróżnienia i zarazem I miejsce w konkursie plastycznym pt. "Mój ulubiony bohater bajek i baśni" zajęły prace plastyczne następujących dzieci: Filip Bęben, Maja Grasza, Aleksandra Sieledczyk, Leon Sobociński, Kasia Figas, Ania Gwizdowska. Dzieciom nagrodzonym gratulujemy wyśmienitych prac. Zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę.

Czytaj więcej: Mamy wyniki konkursu!

Nowe komputery w Pracowni Orange!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Miło nam poinformować, że Pracownia Orange w Przedmościu doposażona zostanie w nowe zestawy komputerowe. Każdy zestaw to : 3 laptopy, oprogramowania Windows, myszki Nowe zestawy trafią do Pracowni Orange pod koniec roku.

 

Czytaj więcej: Nowe komputery w Pracowni Orange!

Już do NAS dotarły!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Pracownia Orange w Przedmościu doposażona została o nowe roboty edukacyjne PHOTON. Dwa roboty wraz z dodatkowym wyposażeniem: mata edukacyjna, komunikatory bluetooth oraz materiały dydaktyczne wykorzystane zostaną do realizacji ścieżki edukacyjnej, pt. „Ekologia na co dzień”.

Czytaj więcej: Już do NAS dotarły!

Matematyka rządzi w klasach 4

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

Uczniowie klas 4 szkół podstawowych z tereny Gminy Głogów wspólnie z biblioteką realizują program Fundacji mBanku mPotęga. W ramach programu czwartoklasiści poszerzają swoją wiedzę z tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart grabowskiego, poznają algorytmikę układając Kostkę Rubika i programując roboty. Łącznie w projekcie bierze udział 49 uczniów z Gminy Głogów.

 

Czytaj więcej: Matematyka rządzi w klasach 4

Sprzęt w ramach grantu Fajne Granty TMobile!

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2020

W obecnym roku biblioteka wspólnie z Fundacją CoderDojo realizuje projekt Fajne GRanty TMobile. W ramach projektu do biblioteki trafiły płytki Micro:bit, robot maqueen plus zestaw z głosnikiem. Sprzęt zostanie wykorzystany na warsztatach z programowania w Pythobie i kodowania w aplikacji MakeCode.

Czytaj więcej: Sprzęt w ramach grantu Fajne Granty TMobile!