Aktualności

Warsztaty zdobienia pierników

Utworzono: wtorek, 13, grudzień 2016

Serdecznie zapraszamy młodszych i starszych, dzieci, rodziców i dziadków na warsztaty zdobienia pierników. Na uczestników zajęć czekać będą pierniki, pisaki, ozdoby i wspaniała świąteczna atmosfera. Przynosimy ze sobą dobry humor i chęć do pracy. Widzimy się we wtorek 13 grudnia 2016r. o godz. 17:30 na sali wiejskiej w Serbach. Do zobaczenia!

pierniki 2017

GO_PRO ma już dwa lata!

Utworzono: poniedziałek, 14, listopad 2016

W październiku ogólnopolska sięć Gminnych Ośrodków Programowania skończyła dwa lata. W ramach działań 20 lokalnych ośrodków w całej Polsce prowadzi warsztaty dla dzieci z programowania na klockach Lego Mindstorms EV3 Education. Na zajęciach dzieci przy pomocy klocków Lego i programu Lego Digital Designer poznaja podstawy programowania. Zajęcia z tzw. "ROBOTYKI" zachęcają dzieci do efektywnej i efektownej pracy. Dostarczają wiele emocji i pozwalają identyfikować się dziecku z jego mechaniczną konstrukcją. Zabawa z klockami Lego i programem LDD ma być bodźcem dla dzieci do rozwijania zainteresowań w dziedzinie programowania i sięgania przez nie do coraz bardziej wymagających programów.

DZIĘKUJEMY

Czy robot może strzelać karne?

Utworzono: piątek, 11, listopad 2016

Na kolejnych zajęciach Klubu Kodera testowaliśmy roboty w umiejętnościach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy zajęć musieli skonstruować tak robota, żeby podjechał do piłki i skierował ją do bramki. Tłumacząc na język piłkarski robot musiał strzelić bramkę z rzutu karnego. Ułatwieniem dla robota było to, że bramka była pusta. Najtrudniejszym elementem do skonstruowania okazało się skonstruowanie mechanizmu do kopania piłki. W praktyce nie wszystkie mechanizmy wytrzymywały próbę kopnięcia piłki.

gopro1011161

Czytaj więcej: Czy robot może strzelać karne?

Tak się bawimy w programowanie

Utworzono: niedziela, 06, listopad 2016

Miesiąc październik w Gminnym Ośrodku Programowania minął bardzo pracowicie i owocnie. Po raz pierwszy w naszym ośrodku programowania obchodziliśmy Code Week. Działania związane z tygodniem kodowania rozszerzyliśmy dodatkowo o zajęcia w Pracowni Orange w Przedmościu. Tradycyjnie już wszystkie zajęcia przeznaczone były dla dwóch grup wiekowych: dzieci młodsze układały klocki i programowały w programie Lego WeDo, natomiast dzieci starsze oraz młodzież programowały w programie Lego Mindstorms EV3 Education.

gopro1020165

Czytaj więcej: Tak się bawimy w programowanie