Aktualności

Czy robot może strzelać karne?

Utworzono: piątek, 11, listopad 2016

Na kolejnych zajęciach Klubu Kodera testowaliśmy roboty w umiejętnościach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy zajęć musieli skonstruować tak robota, żeby podjechał do piłki i skierował ją do bramki. Tłumacząc na język piłkarski robot musiał strzelić bramkę z rzutu karnego. Ułatwieniem dla robota było to, że bramka była pusta. Najtrudniejszym elementem do skonstruowania okazało się skonstruowanie mechanizmu do kopania piłki. W praktyce nie wszystkie mechanizmy wytrzymywały próbę kopnięcia piłki.

gopro1011161

Czytaj więcej: Czy robot może strzelać karne?

Tak się bawimy w programowanie

Utworzono: niedziela, 06, listopad 2016

Miesiąc październik w Gminnym Ośrodku Programowania minął bardzo pracowicie i owocnie. Po raz pierwszy w naszym ośrodku programowania obchodziliśmy Code Week. Działania związane z tygodniem kodowania rozszerzyliśmy dodatkowo o zajęcia w Pracowni Orange w Przedmościu. Tradycyjnie już wszystkie zajęcia przeznaczone były dla dwóch grup wiekowych: dzieci młodsze układały klocki i programowały w programie Lego WeDo, natomiast dzieci starsze oraz młodzież programowały w programie Lego Mindstorms EV3 Education.

gopro1020165

Czytaj więcej: Tak się bawimy w programowanie

Code Week 2016

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

Po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu zgłosiła swój udział w Tygodniu Programowania. Tegoroczna akcja w Polsce odbywała się w dniach 15 – 23 października. W ramach akcji w bibliotece w Serbach oraz w Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się zajęcia z robotyki.

CodeWeek1

Czytaj więcej: Code Week 2016

Czytamy dla przyjemności!

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

W dniu 19 października 2016r. w ramach działań powiatowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie oraz przy współpracy z GBP w Przedmościu zorganizowane zostało spotkanie autorskie dla dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej w Serbach z Wojciechem Widłakiem.

widlak3

Czytaj więcej: Czytamy dla przyjemności!