Aktualności

Pierniki z roku na rok piękniejsze!

Utworzono: sobota, 28, styczeń 2017

Powoli warsztaty dekorowani pierników stają się tradycją biblioteki w Serbach. Przedświąteczna zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców. W warsztatach udział wzięło ponad 40 osób: dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzież gimnazjalna oraz rodzice i dziadkowie. Każdy uczestnik warsztatów mógł udekorować dowolną ilość pierników, które upieczone zostały przez Radną Gminy Głogów p. Jolantę Krasicką. Dziękujemy! Zdjęcia z wydarzenia w zakąłdce album fotograficzny

Królowa Śniegu na niedzielne popołudnie.

Utworzono: sobota, 28, styczeń 2017

Z okazji Mikołaja, biblioteka publiczna postanowiła uświetnić wydarzenie wręczania paczek i zaprosiła do świetlicy w Serbach, aktorów teatru Art.-re, którzy wystawili przedstawienie „Królowa Śniegu”. Przedstawienie było wystawiona dla przedszkolaków z miejscowego przedszkola i ich rodziców oraz dziadków. Zdjęcia w zakładce "album fotograficzny".

Przedstawienie Dwie Dorotki

Utworzono: sobota, 28, styczeń 2017

Dzięki współpracy GBP w Przedmościu z MBP w Głogowie na sali wiejskiej w Serbach dla dzieci w wieku 7 – 9 lat wystawione zostało przedstawienie teatralne pt. „Dwie Dorotki”. Aktorzy z teatru Art.-re z Krakowa w znakomity sposób zżyły dzieci z przedstawieniem, poprzez aktywizowanie ich do wykonywania zadań w trakcie przedstawienia. Zdjęcia w zakładce „album fotograficzny".

 

Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów

Utworzono: poniedziałek, 19, grudzień 2016

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie, w związku z organizacją w roku 2017, XIV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami "Z książką na walizkach", zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska, do wzięcia udziału w konkursie: 11. Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów "Historia Polski zaczarowana w książce".

oficjalny plakat Turnieju Młodych Recenzentów

 

Czytaj więcej: Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów