Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów

Opublikowano: środa, 17 kwiecień 2019

GBP w Przedmościu bierze udział w wojewódzkim projekcie Z książką na walizkach. Najważniejszym celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez organizację spotkań autorskich, gier i konkursów. Wydarzenie główne odbędzie się w MBP w Świdnicy. Z tej okazji biblioteka zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do udziału w konkursie literacko plastycznym w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja. 

Czytaj więcej: Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów

Pisaki 3D w Pracowni Orange.

Opublikowano: wtorek, 16 kwiecień 2019

W Pracowni Orange, która działa przy GBP w Przedmościu dzieci oraz młodzież stworzyła modele przestrzenne przy wykorzystaniu pisaków 3D.

Czytaj więcej: Pisaki 3D w Pracowni Orange.

Dzieci pracują z pisakami 3D!

Opublikowano: wtorek, 16 kwiecień 2019

Od stycznia 2019r. Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu realizuje ogólnopolski projekt Fundacji BGK Na dobry początek!. W ramach projektu rozwijane są umiejętności matematyczne u dzieci w wieku 6 – 9 lat.

Czytaj więcej: Dzieci pracują z pisakami 3D!

Zapraszamy na warsztaty!

Opublikowano: wtorek, 26 luty 2019

Zapraszamy dzieci w wieku 6 - 9 lat wraz z rodzicami na warsztaty z druku 3D i zajęcia matematyczne z klockami Lego MoreToMath. Serby - środa od 16:15 - 17:00, Przedmoście poniedziałek od 16:30 - 17:15.

 

Klocki Lego plus pisaki 3D

Opublikowano: poniedziałek, 25 luty 2019

Miło nam poinformować, że dotarły do nas najważniejsze narzędzia do realizacji projektu "MŁODY NAUKOWIEC". Zestaw klocków Lego MoreToMath wzmocni wiedzę dzieci z zakresu przedmiotów ścisłych - przede wszystkim z matematyki, a pisaki 3D pozwolą rozwinąć im wyobraźnie i poprawią umiejętności manualne oraz cierpliwość. :)

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 - 9 lat odbywać się będą raz w tygodniu. W Przedmościu zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek od godz. 16:30 - 17:15, a w Serbach w każdą środę od 16:15 - 17:00. Zapraszamy!