Trzy latek jest wielki!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

"Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – 28 tys. nowych czytelników.  Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt pilotażowy skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Czytaj więcej: Trzy latek jest wielki!

Zapraszamy na spotkanie!

Opublikowano: środa, 10 październik 2018

W dniu 19 października 2018r. do Gminną Bibliotekę Publiczną w Przedmościu odwiedzi Pani Agnieszka Frączek. W swojej twórczości pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w Przedmościu o godz. 10:10. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książek i uzyskania autografu poetki. Serdecznie zapraszamy!

Fraczek001

Regulamin konkursu fotograficznego!

Opublikowano: wtorek, 25 wrzesień 2018

plakat z regulaminem 2018

Polska na szóstkę!

Opublikowano: wtorek, 25 wrzesień 2018

NA WALIZKACH odsłona2 70x50 cm cmyk

8 września Narodowe Czytanie Przedwiośnia!

Opublikowano: poniedziałek, 16 lipiec 2018

Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

logo narodowe czytanie 2017

Przedwiośnie to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1929, 2001).