Roboty, tablety i Scottie Go dla biblioteki!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

Biblioteka w celu promocji kodowania wyposażona została przez FRSI w 3 tablety marki Huawej, 3 roboty Photon oraz 3 gry Scottie Go. Dodatkowo biblioteka z własnych środków zakupiła 2 roboty Photon.

Otrzymane tablety zostały zabezpieczone przed uszkodzeniem przez naklejenie folii ochronnych na ekrany i umieszczenie ich w etui.

Kodowanie w bibliotece!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

W GBP w Przedmościu od lutego 2019r. rozpocznie się realizacja programu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  pt. „Kodowanie w bibliotece”.

Na warsztatach dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym będą poznawać podstawy kodowania przy wsparciu robotów Photon, tabletów i gry Scottie Go.

W Przedmościu zajęcia odbywać się będą w poniedziałki od. godz. 16:30 do 17:30, a w Serbach w każdy czwartek od. godz. 16:30 do 17:30.

Zapraszamy na warsztaty! Zaczynamy po feriach!

Młody naukowiec, czas START!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

Od stycznia 2019r. Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu wraz z filią w Serbach realizuje projekt pt. „Młody naukowiec!”. Na realizację projektu biblioteka otrzymała 10 tys. zł z Fundacji BKF w ramach jest sztandarowego programu „Na dobry początek!”.

 

Czytaj więcej: Młody naukowiec, czas START!

Trzy latek jest wielki!

Opublikowano: sobota, 26 styczeń 2019

"Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – 28 tys. nowych czytelników.  Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt pilotażowy skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Czytaj więcej: Trzy latek jest wielki!

Zapraszamy na spotkanie!

Opublikowano: środa, 10 październik 2018

W dniu 19 października 2018r. do Gminną Bibliotekę Publiczną w Przedmościu odwiedzi Pani Agnieszka Frączek. W swojej twórczości pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w Przedmościu o godz. 10:10. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książek i uzyskania autografu poetki. Serdecznie zapraszamy!

Fraczek001