JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Czas na jesienne wyprawy!

Opublikowano: środa, 21 wrzesień 2022

preview 

Wakacje już za nami, czas na powitanie jesieni!

W ramach realizacji programu "Spotkania z przyrodą i przygodą" serdecznie zapraszamy na dwa popołudniowe spacery, czyli na Jesienne Szukanie Darów Natury. Pierwsze wyjście już w poniedziałek 26 września, drugie - trzy dni później. Każdorazowo spotykamy się o godz. 15 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serbach. Zabierzcie ze sobą uśmiechy i dobre humory. A to, co znajdziemy, już wkrótce wykorzystamy do przygotowania dekoracji, rekwizytów i aktorów do pewnego przedstawienia... Do zobaczenia! 

Narodowe Czytanie Mickiewicza

Opublikowano: niedziela, 18 wrzesień 2022

W sobotę 3 września odbyła się XI edycja Narodowego Czytania – organizowanej co roku akcji wspólnego czytania wybranej lektury. Tym razem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serbach sięgnęliśmy po „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – z okazji dwusetnej rocznicy opublikowania tego dzieła, dającego początek epoce romantyzmu w Polsce. Serdecznie dziękujemy naszym gościom!

preview preview preview

Kolejne spotkanie DKK - zmiana terminu

Opublikowano: środa, 07 wrzesień 2022

UWAGA - ZMIANA TERMINU! 

Ze względów organizacyjnych (choroba pracownika) spotkanie DKK odbędzie się o tydzień później, czyli w środę 21 września o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy na wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Będziemy jak zawsze dyskutować o książkach - między innymi o powieści Jessie Burton "Wyznanie", ale nie tylko, nie tylko. Do zobaczenia!

preview preview

Serby - nowe godziny otwarcia

Opublikowano: piątek, 02 wrzesień 2022

Informujemy, że od 5 września biblioteka w Serbach będzie czynna w następujących godzinach:

  • poniedziałki, wtorki, czwartki - od 10 do 18
  • środy i piątki - od 8 do 16

Tropiciele tajemnic Przedmościa

Opublikowano: piątek, 15 lipiec 2022

W czwartek 14 lipca młodzi „detektywi” z Przedmościa i Bytnika, uczestnicy gminnych półkolonii, zameldowali się w progach Gminnej Biblioteki Publicznej, by wziąć udział w grze terenowej, przygotowanej w ramach ramach projektu edukacyjnego „Spotkania z przygodą i przyrodą – działaj z nami lokalnie latem i jesienią w Gminie Głogów”, dofinansowanego ze środków programu Działaj Lokalnie. Po odnalezieniu pierwszej wskazówki, ukrytej na półkach pełnych książek, ruszyli na miejsce startu, by zdobyć kartę wyprawy, a następnie na przechadzkę po miejscowości, gdzie trzeba było wykazać się dużą spostrzegawczością i umiejętnością rozwiązywania zagadek. Po rozwikłaniu wszystkich zadań i niekrótkim spacerze grupie tropicieli udało się bezbłędnie dotrzeć do skrzyni skarbów, w której czekały upominki: książki oraz płyty CD z muzyką. Dziękujemy za wspólną zabawę i mnóstwo uśmiechu!

preview preview

preview preview

Czytaj więcej: Tropiciele tajemnic Przedmościa