JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Książka przyjdzie do Ciebie!

Opublikowano: wtorek, 23 czerwiec 2020

Biblioteka otwarta dla czytelnika!

Opublikowano: niedziela, 03 maj 2020

Od dnia 5 maja 2020r. zapraszamy czytelników do wypożyczania książek do biblioteki w Serbach. Jednocześnie przypominamy, że biblioteka w Serbach zmieniła swoją siedzibę i obecnie znajduje się przy ulicy Głównej 63 (budynek po przedszkolu). Jednocześnie informujemy, że biblioteka w Przedmościu nadal pozostaje zamknięta.

Życzenia!

Opublikowano: sobota, 11 kwiecień 2020

Klub Kreatywności powstanie przy bibliotece!

Opublikowano: sobota, 11 kwiecień 2020

W filii biblioteki głównej w Serbach utworzony zostanie KLUB KREATYWNOŚCI. Biblioteka z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego na realizację zadania otrzyma kwotę 10 tys. zł. Dodatkowo projekt został wsparty przez Urząd Gminy Głogów dofinansowaniem w wysokości 5,5 tys. zł. W klubie kreatywności odbywać się będą warsztaty szycia na maszynie, modelowania 3D, elektroniczne, programowania, robotyki, stolarskie i fotograficzne.

Czytaj więcej: Klub Kreatywności powstanie przy bibliotece!

Grant T-Mobile dla biblioteki!

Opublikowano: wtorek, 18 luty 2020

Biblioteka w Przedmościu otrzymała grant T-Mobile na prowadzenie działań związanych z nowymi technologiami. Głównym założeniem projektu  jest kształtowanie u dzieci i młodzieży 8 kompetencji kluczowych. Rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności. Kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań. Stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii. Wszystkie te cele chcemy osiągnąć korzystając z płytki Micro:bit i dostępnych do niej modułów i aplikacji. 

Czytaj więcej: Grant T-Mobile dla biblioteki!