Aktualności

Tak się bawimy w programowanie

Utworzono: niedziela, 06, listopad 2016

Miesiąc październik w Gminnym Ośrodku Programowania minął bardzo pracowicie i owocnie. Po raz pierwszy w naszym ośrodku programowania obchodziliśmy Code Week. Działania związane z tygodniem kodowania rozszerzyliśmy dodatkowo o zajęcia w Pracowni Orange w Przedmościu. Tradycyjnie już wszystkie zajęcia przeznaczone były dla dwóch grup wiekowych: dzieci młodsze układały klocki i programowały w programie Lego WeDo, natomiast dzieci starsze oraz młodzież programowały w programie Lego Mindstorms EV3 Education.

gopro1020165

Czytaj więcej: Tak się bawimy w programowanie

Code Week 2016

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

Po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu zgłosiła swój udział w Tygodniu Programowania. Tegoroczna akcja w Polsce odbywała się w dniach 15 – 23 października. W ramach akcji w bibliotece w Serbach oraz w Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się zajęcia z robotyki.

CodeWeek1

Czytaj więcej: Code Week 2016

Czytamy dla przyjemności!

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

W dniu 19 października 2016r. w ramach działań powiatowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie oraz przy współpracy z GBP w Przedmościu zorganizowane zostało spotkanie autorskie dla dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej w Serbach z Wojciechem Widłakiem.

widlak3

Czytaj więcej: Czytamy dla przyjemności!

Nic się nie może zmarnować!

Utworzono: niedziela, 23, październik 2016

Powyższy stwierdzenie można wywnioskować z prelekcji podróżnika Piotra Kowalczyka, który w dniu 20 października 2016r. spotkał się z młodzieżą gimnazjalną w bibliotece publicznej w Serbach. Spotkanie zorganizowane zostało przez GBP w Przedmościu w ramach jej działań statutowych.

plakat11

Czytaj więcej: Nic się nie może zmarnować!