Nagroda główna dla biblioteki!

Opublikowano: środa, 24 kwiecień 2019

Biblioteka w Przedmościu przystąpiła do wojewódzkiego konkursu na napisanie najlepszego planu wdrożenia zajęć z kodowania w bibliotece i na najlepszy scenariusz zajęć. Konkurs organizowany był w ramach pilotażowego projektu "Koduj_Pro" prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. 

Czytaj więcej: Nagroda główna dla biblioteki!

Barbara Kosmowska spotka się z młodzieżą!

Opublikowano: wtorek, 23 kwiecień 2019

W dniu 13 maja 2019r. o godz. 10:30 w bibliotece w Przedmościu odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką książek dla młodzieży Barbarą Kosmowską. Pani Barbara jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Czytaj więcej: Barbara Kosmowska spotka się z młodzieżą!

Nauka matematyki z klockami Lego

Opublikowano: wtorek, 23 kwiecień 2019

W dniu 10 kwietnia 2019r. w bibliotece w Serbach w ramach projektu Fundacji BGK Na dobry początek!  odbyły się zajęcia rozwijające u dzieci kompetencje matematyczne. Dzieci w wieku 5 - 9 lat, które uczestniczyły w zajęciach pracowały z zestawami klocków Lego More to Math.

Czytaj więcej: Nauka matematyki z klockami Lego

Zajęcia z WeDo 2.0

Opublikowano: czwartek, 18 kwiecień 2019

W bibliotece w Serbach realizowane są zajęcia z kodowania z wykorzystaniem robotów Lego WeDo 2.0. Warsztaty nauki kodowania odbywają się w każdy czwartek od godz. 16:15 do godz.17:30.

 

Czytaj więcej: Zajęcia z WeDo 2.0

Mój mistrz literatury!

Opublikowano: środa, 17 kwiecień 2019

Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. "Mój mistrz literatury!". Celem konkursu jest rozreklamowanie twórczości dowolnego pisarza, którego wybierze uczestnik konkursu. Praca plastyczna ma być ilustracją lub plakatem reklamującym książkę lub książki tego pisarza. Nasza biblioteka będzie koordynatorem tego konkursu na swoim terenie. 

Czytaj więcej: Mój mistrz literatury!