Aktualności

Ebook-i i audiobook-i za darmo!

Utworzono: sobota, 28, styczeń 2017

Tego jeszcze nie było. Użytkownicy biblioteki publicznej mogą za darmo skorzystać z ponad 16 tys e-book-ów i audiob-ów w serwisie Legimi. Od 2 stycznia 2017 r. czytelnicy uzyskali dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów - z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie: http://www.legimi.com/dbpw/. Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

logo-legimi

 

Czytaj więcej: Ebook-i i audiobook-i za darmo!

Pierniki z roku na rok piękniejsze!

Utworzono: sobota, 28, styczeń 2017

Powoli warsztaty dekorowani pierników stają się tradycją biblioteki w Serbach. Przedświąteczna zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców. W warsztatach udział wzięło ponad 40 osób: dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzież gimnazjalna oraz rodzice i dziadkowie. Każdy uczestnik warsztatów mógł udekorować dowolną ilość pierników, które upieczone zostały przez Radną Gminy Głogów p. Jolantę Krasicką. Dziękujemy! Zdjęcia z wydarzenia w zakąłdce album fotograficzny

Królowa Śniegu na niedzielne popołudnie.

Utworzono: sobota, 28, styczeń 2017

Z okazji Mikołaja, biblioteka publiczna postanowiła uświetnić wydarzenie wręczania paczek i zaprosiła do świetlicy w Serbach, aktorów teatru Art.-re, którzy wystawili przedstawienie „Królowa Śniegu”. Przedstawienie było wystawiona dla przedszkolaków z miejscowego przedszkola i ich rodziców oraz dziadków. Zdjęcia w zakładce "album fotograficzny".

Przedstawienie Dwie Dorotki

Utworzono: sobota, 28, styczeń 2017

Dzięki współpracy GBP w Przedmościu z MBP w Głogowie na sali wiejskiej w Serbach dla dzieci w wieku 7 – 9 lat wystawione zostało przedstawienie teatralne pt. „Dwie Dorotki”. Aktorzy z teatru Art.-re z Krakowa w znakomity sposób zżyły dzieci z przedstawieniem, poprzez aktywizowanie ich do wykonywania zadań w trakcie przedstawienia. Zdjęcia w zakładce „album fotograficzny".