Aktualności

Twój model 3D

Utworzono: wtorek, 16, maj 2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu wspólnie z Pracownią Orange zachęcają wszystkich chętnych do zaprojektowania swojego niepowtarzalnego modelu 3d w darmowym programie TINKERCAD.COM. Najlepsze prace zostaną wydrukowane na drukarce 3D. Czas na nadsyłanie prac macie do 22 maja 2017r. Dla niewprawionych użytkowników program TINKERCAD przypominamy, że jest to program darmowy i żeby z niego skorzystać należy tylko założyć konto. Na pewno pomocne okażą się filmiki, które oprowadzą was po najważniejszych funkcjach i właściwościach programu. Filmiki dostępne są pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=0pXOFFBihKs&list=PLeo2mN0HI_DJZ63fBFE6fOITr6nt1_Aye
Oglądaj i projektuj. Gdy już stworzycie wyjątkowy projekt zmieńcie jego nazwę według wzoru: NazwaMiejscowości_ImięProjektanta_NazwaPliku. Nazwę projektu przesyłacie na adres biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pamiętajcie musicie ustawić status projektu jako PUBLICZNY inaczej nie będziemy mogli go obejrzeć. Powodzenia.

tinkercad1

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników

Utworzono: czwartek, 11, maj 2017

W dniu 21 kwietnia 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serbach zorganizowany został półfinał ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Łącznie w całej Polsce udział w konkursie wzięło około 2 tys uczniów. W naszej placówce gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych w Jaczowie, Jerzmanowej, Gaworzycach, Wilkowie i Serbach.

Czytaj więcej: Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników

Półfinał konkursu Wielka Lga Czytelników

Utworzono: środa, 19, kwiecień 2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu, jako koordynator powiatowy  zorganizuje półfinałowy etap ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelniów. W konkursie udział wezmą dzieci z następujących szkół:

  • Szkoła Podstawowa w Gaworzycach,
  • Szkoła Podstawowa w Jaczowie,
  • Szkoła Podstawowa w Jerzmanowej,
  • Szkoła Podstawowa w Serbach
  • Szkoła Podstawowa w Wilkowie;

Konkurs odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2017r. w Serbach w budynku biblioteki przy ulicy Głównej 66. Poczatek konkursu godz. 10:30. Uczniowie na rozwiązanie testu mają 70 minut. Wszystkim uczestnikom już dziś życzymy powodzenia.

plakat wlinstytucja

Mistrzostwa Świata w Dobroci

Utworzono: wtorek, 28, marzec 2017

Mistrzostwa Świata w Dobroci organizuje Fundacją Polski Instytut Filantropii. Pracownia Orange w Przedmościu przy wsparciu Fundacji Orange, która pokryła koszty uczestnictwa w programie w 2017r. bierze udział w kampanii Kilometry Dobra. Tegoroczna edycja organizowana jest już po raz czwarty. Fundacje i stowarzyszenia zamienią zebrane pieniądze na złotówki i w finałowy weekend (3-4 czerwca) będą je układać w szeregi monet. To próba pobicia rekordu Guinnessa. Nasz cel to zebranie środków finansowych na "Rozszerzenie formy działalności oraz podniesienie standardu zajęć dzięki zakupowi tablicy multimedialnej oraz projektora". Nie czekaj, wejdź do gry i zostań Mistrzem Świata w Dobroci! Pieniądze na rzecz pracowni można wpłacać za pośrednictwem strony kilometrydobra.pl

Logo Kilometry Dobra