JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Programujemy w bibliotece

Opublikowano: niedziela, 09 listopad 2014

Szóstego listopada o godzinie 16 wystartowaliśmy z zajęciami programowania przy pomocy klocków lego mindstorms. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu po trzy godziny. Więc będzie się działo !:)

IMG 0010

Czytaj więcej: Programujemy w bibliotece

Pierwsze warsztaty za nami

Opublikowano: niedziela, 02 listopad 2014

W dniu 22 października na sali wiejskiej w Grodźcu Małym odbyły się pierwsze warsztaty dla osób z pokolenia 50 plus.

DSC05630

 Uczestnicy zajęć zapoznali się nowymi technologiami, (tablet, komputer All in one, projektor multimedialny Ricoh), a także z podstawowymi zasadami poruszania się w środowisku Windows i przeglądarce internetowej. Panie bardzo zainteresowane były sposobem wyszukiwania informacji w Internecie, a także możliwością oglądania seriali w sieci.

DSC05631

Następne szkolenie odbędzie się w Serbach w dniu 29 października 2014r.

Warsztaty dla starszaków

Opublikowano: niedziela, 02 listopad 2014

Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Latarnikiem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans organizuje warsztaty z obsługi Internetu oraz zajęcia integracyjne dla pokolenia 50 plus.

PCRS logo

Zajęcia odbywać się będą na terenie miejscowości Gminy Głogów. Wszystkich chętnych do udziału w warsztatach prosimy o kontakt pod numer telefonu: 698-661-695. Zapraszamy wszystkich na bezpłatne zajęcia z zapewnionym poczęstunkiem. Terminy warsztatów w poszczególnych miejscowościach podawane będą na bieżąco na stronie internetowej biblioteki.

 

Pierwszaki poznali bibliotekę

Opublikowano: środa, 08 październik 2014

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Serbach w dniu 1 października 2014r. odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Serbach.

Czytaj więcej: Pierwszaki poznali bibliotekę

W świecie rysunków Pawła Wakuli

Opublikowano: wtorek, 07 październik 2014

W dniu dzisiejszym Pan Paweł Wakuła zabrał ponad czterdzieścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serbach do swojego świata bajek.

Przez ponad godzinę, autor takich książek, jak: Kajtek i Yetik, Co w trawie piszczy, O czym szumi las, Na tropie sześcioptaka opowiadał o pracy pisarza-rysownika, o przygodach głównych bohaterów swoich książek, a także skąd czerpie energię do pisania niesamowitych historii.

Czytaj więcej: W świecie rysunków Pawła Wakuli