JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Warsztaty malowania bombek.

Opublikowano: piątek, 05 grudzień 2014

Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych, starszych i młodszych na warsztaty malowania bombek. Warsztaty są bezpłatne i nie trzeba nic na nie przynosić. Biblioteka zapewnia bombki, farby, kleje, brokaty i wspaniałą atmosferę.

christmas-ball-316458 640

Zajęcia odbędą się 9 grudnia o godzinie 18:00 w bibliotece w Serbach, a poprowadzi je Pani Monika Marut-Fras.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Klub Kodera, kolejne wyzwanie

Opublikowano: piątek, 05 grudzień 2014

Nowy miesiąc przyniósł nowe wyzwania dla członków Klubu Kodera. Tym razem każdy zespół musiał stworzyć własnego, niepowtarzalnego robota i zaprogramować go tak, by przejechał bez zatrzymywania się po obwodzie prostokąta.

DSC 0232

Czytaj więcej: Klub Kodera, kolejne wyzwanie

Koła zębate

Opublikowano: środa, 03 grudzień 2014

Kolejnym wyzwaniem na zajęciach Klubu Kodera było zaprojektowanie robota, który będzie poruszał się szybciej niż dotychczas zbudowane przez nas roboty.

DSC 0201

Czytaj więcej: Koła zębate

GO_PRO

Opublikowano: poniedziałek, 24 listopad 2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu znalazła się wśród 20 wyróżnionych bibliotek w Polsce, w którym powstało i będzie funkcjonować Gminne Centrum Programowania. 

mapka-GO PRO-z-miejscowościami-na-www

Projekt, autorstwa Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej "Meritum" z Krakowa jest finansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i jego najważniejszym celem jest przybliżenie dzieciom programowania.

Programowanie ma zostać pokazane dzieciom poprzez klocki Lego, a dokładniej poprzez klocki Lego Mindstorms Education. Klocki te, są tak zaprojektowane, że uczą użytkowników nie tylko wyobraźni i kreatywności przy budowaniu wymarzonych konstrukcji, ale przede wszystkim zmuszają do wysiłku przy programowaniu. Pojazd ma sie poruszać przy pomocy napisanego specjalnie dla niego programu, a nie przy pomocy siły mięśni konstruktora. 

gopro

Zajęcia w naszej bibliotece będą prowadzone przez dyrektora biblioteki Pana Mateusza Krasickiego i wolontariusza Pana Alfreda Krasickiego. Zostali oni przeszkoleni i wyposażeni w podstawowe umiejętności by jak najciekawiej, najefektowniej i najefektywniej prowadzić zajęcia dla wszystkich chętnych.

Od uczestników zajęć wymagana jest tylko i wyłącznie duże zaangażowanie i chęci do poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności w zakresie budowy robotów i nauki podstaw programowania.

Widzimy się w bibliotece. Do Robota! 

Mali programiści w bibliotece

Opublikowano: sobota, 15 listopad 2014

Pierwszy tydzień działalności Klubu Kodera Gminy Głogów za nami. Klub działa, rozwija się i przyciąga kolejnych chętnych.

IMG 0013

Czytaj więcej: Mali programiści w bibliotece