JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Z MS Word na ty

Opublikowano: wtorek, 20 styczeń 2015

Kolejne szkolenie zorganizowane dla osób starszych dotyczyło obsługi programu MS Word. Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli sie o sposobie zminay czcionki, jej wielkości, koloru i innych przydatnych parametrów.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również o sposobach dzielenia stron, wstawiania tabel, rysunków i wykresów.

Ostatnim tematem poruszonym na warsztatach było wygenerowanie spisu treści.

Przedszkolaków karnawał w bibliotece

Opublikowano: wtorek, 20 styczeń 2015

Starsza grupa przedszkolaków na zajęciach bibliotecznych dowiedzieła się, co znaczy słowo "karnawał", a także obejrzała prezentację na temat zwyczajów obchodzenia karnawału w Polsce i na świecie. Po prezentacji każdy przedszkolak wykonawał własnoręcznie maskę karnawałową:

IMG 0007

Młodsza grupa z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, wysłuchała czytanych na głos opowiadań o babciach i dziadkach. Dzieciom Pani Ela czytała nastepujące książeczki: Dziadek na huśtawce Renaty Piątkowksiej i tej samej autorki Twardy orzech do zgryzienia.

przed2

Życzenia

Opublikowano: poniedziałek, 29 grudzień 2014

zyczenia2

Robot plus czujnik koloru

Opublikowano: czwartek, 18 grudzień 2014

Kolejne warsztaty z Robotyki przyniosły nowe roboty z nowymi możliwościami. W tym tygodniu członkowie Klubu Kodera skupili się na wykorzystaniu w swoich robotach czujnika koloru.

DSC 0265

Pierwsze zadanie polegało na tym, że robot ma przejechać wyznaczony odcinek i zatrzymać się, gdy najedzie na żółty pasek. Z tym zadaniem wszystkie grupy poradziły sobie bez problemów.

Czytaj więcej: Robot plus czujnik koloru

Bombki, Bombki i jeszcze raz bombki

Opublikowano: środa, 17 grudzień 2014

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami. Widać to też było we wtorek w Bibliotece Publicznej w Serbach, gdzie o godz. 18 odbyły się warsztaty malowania bombek. Zajęcia z malowania i dekorowania szklanych ozdób zostały przeprowadzone przez Panią Monikę Marut-Fras, której w tym miejscu bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

DSC 0217

Czytaj więcej: Bombki, Bombki i jeszcze raz bombki