JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Jesienne wyprawy i warsztaty

Opublikowano: środa, 05 październik 2022

W ramach realizacji programu Działaj Lokalnie „Spotkania z przyrodą i przygodą”, w bibliotece w Serbach odbyły się dwa popołudniowe spacery w poszukiwaniu jesiennych darów natury. Z zebranych liści, orzechów, szyszek, kasztanów i kwiatów powstały ciekawe prace plastyczne, wykonane przez uczestników jesiennej wyprawy. Zebrane dary natury wykorzystaliśmy kilka dni później – 3 października odbyły się warsztaty tworzenia kukiełek teatralnych. Ich uczestnicy mieli okazję do wspólnego spędzania czasu oraz do pobudzania swojej wyobraźni, aktywności twórczej. Powstały różnorodne, piękne kukiełki, które już niedługo wykorzystamy do wspólnych zabaw i przedstawienia teatralnego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach i wspólnie spędzony czas.

preview

Czytaj więcej: Jesienne wyprawy i warsztaty

Warsztaty teatralno-lalkarskie

Opublikowano: czwartek, 29 wrzesień 2022

Serdecznie zapraszamy na warsztaty tworzenia kukiełek teatralnych! Już w najbliższy poniedziałek (3.X) o godz. 16 w bibliotece w Serbach!

preview preview

 

Nowe pozycje w Serbach

Opublikowano: czwartek, 29 wrzesień 2022

We wrześniu punkt biblioteczny w Serbach wzbogacił się o kolejną porcję książek.

Nasz księgozbiór zasiliły m.in. doskonałe kryminały Michela Bussiego, najnowsza powieść Radka Raka – laureata Nagrody Nike, zestawy powieści Kurta Vonneguta, Ewy Cielesz, Agnieszki-Lingas-Łoniewskiej, Anieli Cholewińskiej-Szkolik, Marzeny Rogalskiej, Mieczysława Gorzki, Pawła Wakuły, Stephenie Meyer, Magdaleny Kordel. Miłośnicy reportaży mogą liczyć m.in. na Mariusza Szczygła i Hannę Krall.

Z kolei na młodszych czytelników czekają między innymi „Dzienniki cwaniaczka”, nowe wydania przygód Pana Samochodzika, bajka o księżycowym króliku, opowieści o fatalnej czarownicy, zbiór opowiadań „Martynka poznaje świat”.

Serdecznie zapraszamy!

preview preview

preview preview

Czas na jesienne wyprawy!

Opublikowano: środa, 21 wrzesień 2022

preview 

Wakacje już za nami, czas na powitanie jesieni!

W ramach realizacji programu "Spotkania z przyrodą i przygodą" serdecznie zapraszamy na dwa popołudniowe spacery, czyli na Jesienne Szukanie Darów Natury. Pierwsze wyjście już w poniedziałek 26 września, drugie - trzy dni później. Każdorazowo spotykamy się o godz. 15 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serbach. Zabierzcie ze sobą uśmiechy i dobre humory. A to, co znajdziemy, już wkrótce wykorzystamy do przygotowania dekoracji, rekwizytów i aktorów do pewnego przedstawienia... Do zobaczenia! 

Narodowe Czytanie Mickiewicza

Opublikowano: niedziela, 18 wrzesień 2022

W sobotę 3 września odbyła się XI edycja Narodowego Czytania – organizowanej co roku akcji wspólnego czytania wybranej lektury. Tym razem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serbach sięgnęliśmy po „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – z okazji dwusetnej rocznicy opublikowania tego dzieła, dającego początek epoce romantyzmu w Polsce. Serdecznie dziękujemy naszym gościom!

preview preview preview