JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

VIII forum Bibliotekarzy

Opublikowano: środa, 18 maj 2016

W dniu 27 kwietnia 2016r. p. Mateusz Krasicki - dyrektor GBP w Przedmościu wziął udział w VIII forum Bibliotekarzy Dolnegośląska zorganizowanym przez Dolnośląska Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Pan Mateusz Krasicki wystąpił z wykładem dotyczącym funkcjonowania Gminnego Ośrodka Programowania przy bibliotece w Przedmościu i w Serbach. Szczegółową relację z wydarzenia można przeczytać pod następującym linkiem: VIII Forum

IMG 1569

Lecimy w kosmos

Opublikowano: wtorek, 05 kwiecień 2016

Coraz bliżej do Misji na Marsa członków Klubu Kodera. Przez cały miesiąc próbujemy swoich sił z konstruowaniem budynków potrzebnych do zrealizowania owej misji. Oczywiście nie zapominamy o rozwijaniu zdolności programistycznych bez których nasza misja nie zostanie zrealizowane. W czasie przygotowań do startu ćwiczymy swoje umiejętności programowania w czasie treningów. Na ostatnich zajęciach poznawaliśmy możliwości silników dużych oraz możliwości ich zaprogramowania pod każdym kątem. I tak wiemy co znaczy i czym się różni jedź przez określoną ilość sekund, stopni lub obrotów. Potrafimy również określać moc silników, a także sprawić, aby robot zawracał na kilka różnych sposobów. Mamy moc!

DSC 0831

Czytaj więcej: Lecimy w kosmos

Robotyka w Pracowni Orange

Opublikowano: wtorek, 05 kwiecień 2016

Nie mogło zabraknąć zajęć z programowania w nowo otwartej Pracowni Orange w Przedmościu. Zajęcia na razie odbywają się tam raz w miesiącu, ale jak będzie większe zainteresowanie to zwiększymy naszą aktywność odwiedzin w tamtejszej pracowni.

Dzieci na zajęciach uczą się podstaw budowy i konstrukcji robotów oraz podstaw pracy w programie Lego Mindstorms Education EV3. Było to pierwsze zetknięcie dzieci z tym rodzajem klocków, ale po ich reakcjach widać, że zorganizowanie zajęć było doskonałym pomysłem organizatorów.

DSC 0816

Czytaj więcej: Robotyka w Pracowni Orange

Nowości wydawnicze

Opublikowano: poniedziałek, 18 styczeń 2016

WARTO PRZECZYTAĆ

 Dziewczyna z pociagu

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów.
Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.
I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

   
   
   
   
   
   
   

Zbudowaliśmy Znapa :)

Opublikowano: niedziela, 17 styczeń 2016

Nie ma jak zacząć Nowy Rok z przytupem. Julia, Misia i Paula postanowiły, że rok 2016 rozpoczną ambitnie i skonstruowały Znap-a. To bez wątpienia była najtrudniejsza konstrukcja z jaką do tej pory musieli zmierzyć się członkowie Klubu Kodera.

DSC 0266

Czytaj więcej: Zbudowaliśmy Znapa :)