JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Koła zębate

Opublikowano: środa, 03 grudzień 2014

Kolejnym wyzwaniem na zajęciach Klubu Kodera było zaprojektowanie robota, który będzie poruszał się szybciej niż dotychczas zbudowane przez nas roboty.

DSC 0201

Czytaj więcej: Koła zębate

GO_PRO

Opublikowano: poniedziałek, 24 listopad 2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu znalazła się wśród 20 wyróżnionych bibliotek w Polsce, w którym powstało i będzie funkcjonować Gminne Centrum Programowania. 

mapka-GO PRO-z-miejscowościami-na-www

Projekt, autorstwa Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej "Meritum" z Krakowa jest finansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i jego najważniejszym celem jest przybliżenie dzieciom programowania.

Programowanie ma zostać pokazane dzieciom poprzez klocki Lego, a dokładniej poprzez klocki Lego Mindstorms Education. Klocki te, są tak zaprojektowane, że uczą użytkowników nie tylko wyobraźni i kreatywności przy budowaniu wymarzonych konstrukcji, ale przede wszystkim zmuszają do wysiłku przy programowaniu. Pojazd ma sie poruszać przy pomocy napisanego specjalnie dla niego programu, a nie przy pomocy siły mięśni konstruktora. 

gopro

Zajęcia w naszej bibliotece będą prowadzone przez dyrektora biblioteki Pana Mateusza Krasickiego i wolontariusza Pana Alfreda Krasickiego. Zostali oni przeszkoleni i wyposażeni w podstawowe umiejętności by jak najciekawiej, najefektowniej i najefektywniej prowadzić zajęcia dla wszystkich chętnych.

Od uczestników zajęć wymagana jest tylko i wyłącznie duże zaangażowanie i chęci do poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności w zakresie budowy robotów i nauki podstaw programowania.

Widzimy się w bibliotece. Do Robota! 

Mali programiści w bibliotece

Opublikowano: sobota, 15 listopad 2014

Pierwszy tydzień działalności Klubu Kodera Gminy Głogów za nami. Klub działa, rozwija się i przyciąga kolejnych chętnych.

IMG 0013

Czytaj więcej: Mali programiści w bibliotece

Programujemy w bibliotece

Opublikowano: niedziela, 09 listopad 2014

Szóstego listopada o godzinie 16 wystartowaliśmy z zajęciami programowania przy pomocy klocków lego mindstorms. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu po trzy godziny. Więc będzie się działo !:)

IMG 0010

Czytaj więcej: Programujemy w bibliotece

Pierwsze warsztaty za nami

Opublikowano: niedziela, 02 listopad 2014

W dniu 22 października na sali wiejskiej w Grodźcu Małym odbyły się pierwsze warsztaty dla osób z pokolenia 50 plus.

DSC05630

 Uczestnicy zajęć zapoznali się nowymi technologiami, (tablet, komputer All in one, projektor multimedialny Ricoh), a także z podstawowymi zasadami poruszania się w środowisku Windows i przeglądarce internetowej. Panie bardzo zainteresowane były sposobem wyszukiwania informacji w Internecie, a także możliwością oglądania seriali w sieci.

DSC05631

Następne szkolenie odbędzie się w Serbach w dniu 29 października 2014r.